Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Budowa autostrady A2. Nowy pomysł SLD

0
Podziel się:

Odcinek C między Strykowem a Konotopą budowało konsorcjum firm Bogl a Krysl i DSS. Centralne Biuro Antykorupcyjne od kilku dni sprawdza, czy doszło do nieprawidłowości .

Budowa autostrady A2. Nowy pomysł SLD
(Reporter Poland)

SLD chce konfrontacji pomiędzy Aleksandrem Gradem a Cezarym Grabarczykiem. Chodzi o sprawę spółki DSS.

Rzecznik Sojuszu Dariusz Joński przypomniał na konferencji, że Aleksander Grad powiedział w jednej ze stacji radiowych, iż ostrzegał ówczesnego ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka przed spółką DSS. Cezary Grabarczyk miał z kolei powiedzieć, iż pamięta o takiej rozmowie.

Rzecznik SLD Dariusz Joński uważa, że obydwaj panowie powinni spotkać się na posiedzeniu sejmowej komisji infrastruktury:

- _ W związku z tym, że minister Grad publicznie te informacje przekazał, będziemy chcieli doprowadzić do konfrontacji pana ministra Grada i ministra Grabarczyka _ - mówi Joński.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI DARIUSZA JOŃSKIEGO:

Wiceszef sejmowej komisji infrastruktury Leszek Aleksandrzak z SLD uważa, że na posiedzeniu komisji powinien się zjawić także były premier Kazimierz Marcinkiewicz. Według posła SLD, Kazimierz Marcinkiewicz lobbował na rzecz firmy DSS.

- _ Sam pan premier Marcinkiewicz określił, że otrzymał wypłatę z firmy DSS, około 60 tysięcy, za pewne prace dotyczące wsparcia działalności firmy _ - mówi Aleksandrzak.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI LESZKA ALEKSANDRZAKA:

Leszek Aleksandrzak poinformował, że jeszcze dziś złoży pismo, z prośbą o zwołanie na najbliższym posiedzeniu Sejmu komisji infrastruktury i doprowadzenie do konfrontacji.

Odcinek C autostrady A2 między Strykowem a Konotopą, budowało konsorcjum firm Bogl a Krysl i DSS. Centralne Biuro Antykorupcyjne od kilku dni sprawdza czy doszło do nieprawidłowości przy budowie autostrady A2. CBA sprawdzi też, dlaczego podwykonawcy współpracujący z generalnym wykonawcą robót, firmą DSS nie dostali pieniędzy za wykonane usługi.

Czytaj więcej w Money.pl
CBA zbada budowę A2. Afer jest więcej? _ Przedsiębiorcy informują, że sytuacja, podobnie wygląda także na innych odcinkach drogowych _ - stwierdził poseł PiS.
Zdążą z autostradą A2 przed mistrzostwami? - _ Jest na to duża szansa _ - twierdzi rzecznik rządu Paweł Graś.
Ważne zmiany na autostradach. Zapłacimy za... Od dziś kierowcy samochodów osobowych i motocykli muszą płacić za przejazd autostradą A4 Bielany Wrocławskie-Sośnica.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)