Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Budowa autostrady A2. Politycy PiS protestują

0
Podziel się:

Marek Kuchciński poinformował, że jego ugrupowanie będzie domagać się specjalnego posiedzenia Sejmu w tej sprawie.

Budowa autostrady A2. Politycy PiS protestują
(Reporter)

Prawo i Sprawiedliwość chce, by premier lub minister transportu wyjaśnili przyczyny opóźnień budowy dróg i autostrad. Politycy PiS uważają też, że rozwiązaniem problemów wykonawców budujących autostradę A2 powinien zająć się Sejm.

Marek Kuchciński (na zdjęciu) poinformował, że jego ugrupowanie będzie domagać się specjalnego posiedzenia Sejmu w tej sprawie. Miało by do niego dojść w przyszłym tygodniu - powiedział Kuchciński.

- _ I kto wie, czy nie zgłosimy wniosku formalnego, w formie uchwały, wzywającej rząd do tego, żeby niezwłocznie doprowadził do zmian przepisów, żeby uniknąć takich sytuacji jak obecnie. To znaczy, gwarantowały podwykonawcom realizacje tych umów, które mają _ - mówi Kuchciński.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI MARKA KUCHCIŃSKIEGO:

Politycy PiS uczestniczyli w proteście podwykonawców firmy DSS, którzy blokują drogę krajową numer 50. Na miejscu był też przewodniczący SLD - Leszek Miller. Według niego na miejsce budowy powinien przyjechać minister transportu i zająć się sprawą. Zdaniem Millera należy zmienić prawo, aby wykonawcy nie byli pozbawiani środków do funkcjonowania, a co za tym idzie - doprowadzani do bankructwa.

Jeszcze na koniec ubiegłego roku zobowiązania krótkoterminowe DSS wynosiły 616 i pół miliona złotych, a już 8 marca tego roku - 757 milionów. Przy czym cały majątek firmy wart jest 170 i pół miliona złotych.

DSS nie płaci nie tylko podwykonawcom autostrady A2, ale i pracownikom. Ma zaległości podatkowe, w składkach na ZUS i opłatach na wydobywanie kruszyw. Do firmy pukają kolejni komornicy, zajmując akcje i udziały spółek zależnych, wierzytelności DSS i konta bankowe.

Czytaj więcej w Money.pl
Kłopoty na budowie A2. Nowak spokojny Nowak: _ Sprawa spędza sen z powiek GDDKiA jak i ministerstwu transportu, ale nie ulegajmy emocjom _.
Ledwo wybudują autostradę, zaraz się rozsypie Ekstremalne tempo budowy autostrady A2 ze Strykowa do Konotopy może wpłynąć negatywnie na jakość tej drogi.
Znamy nowy termin zakończenia budowy A2 Jeszcze dzisiaj mogą ruszyć prace przy budowie odcinka C autostrady A2 Stryków-Konotopa.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)