Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
drogi ekspresowe
23.10.2013 18:44

Budowa dróg w Polsce. Będzie kolejny odcinek ekspresowej S5

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła dzisiaj przetargi na budowę ponad 28-km odcinka drogi ekspresowej S5 od Radomicka do Kaczkowa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Szelag/Reporter)

*Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła dzisiaj przetargi na budowę ponad 28-km odcinka drogi ekspresowej S5 od Radomicka do Kaczkowa. Inwestycja ma być gotowa do 2017 roku. *

Jak poinformowała dzisiaj Alina Cieślak z poznańskiego oddziału GDDKiA, odcinek Radomicko - Kaczkowo został podzielony na dwa fragmenty: Radomicko - Leszno Południe, oraz Leszno Południe - Kaczkowo. Wyłonienie wykonawców, podpisanie umowy oraz rozpoczęcie prac przewidziane jest na trzeci kwartał 2014 roku.

Odcinek Radomicko - Leszno Południe o długości 19 km będzie musiał powstać w ciągu maksymalnie 25 miesięcy od dnia zawarcia umowy. Zakończenie budowy i oddanie drogi do ruchu nastąpić ma w drugiej połowie 2017 roku.

W ramach tej inwestycji do zbudowania będzie trasa z dwiema jezdniami każda z dwoma pasami ruchu, dwa węzły drogowe: Święciechowa i Leszno Zachód, oraz Miejsce Obsługi Podróżnych. Powstanie też 16 obiektów inżynierskich: most, wiadukty, kładka dla pieszych i przejścia dla zwierząt.

Odcinek Leszno Południe - Kaczkowo ma być gotowy w czwartym kwartale 2016 roku lub na początku 2017 roku. W ramach tej inwestycji powstanie trasa o długości 9,5 km, węzeł drogowy Leszno Południe, oraz łącznik pomiędzy węzłem a drogą krajową nr 5.

Zadanie obejmie również m.in. budowę ośmiu obiektów inżynierskich, w tym mostu, wiaduktów, przepustów i przejść dla zwierząt. Alina Cieślak podała, że w tym roku GDDKiA ogłosiła już postępowania na 35 odcinków dróg ekspresowych o długości 488 km. Jeszcze w tym roku ogłosi postępowanie przetargowe na budowę odcinka Głuchowo - Wronczyn o długości około 16 km drogi S5 Poznań - Wrocław.

Czytaj więcej w Money.pl
Powstanie 12 obwodnic za prawie 5 mld zł Rząd przyjął listę obwodnic, które mają być wybudowane w latach 2014-20.
Budowa obwodnicy Augustowa na półmetku Obwodnica została wytyczona przez Raczki i ma być drogą szybkiego ruchu.
Grupa DSS dostarczy kruszywa na budowę A1 Odbiorcą jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia S.A., wchodząca w skład konsorcjum odpowiedzialnego za dokończenie budowy 64 kilometrów autostrady.
Tagi: drogi ekspresowe, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz