Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Budowa dróg w Polsce. GDDKiA podsumowała rok

0
Podziel się:

Na budowę nowych dróg, remonty istniejących i inne zadania ustawowe Dyrekcja wydała 13 mld zł.

Budowa dróg w Polsce. GDDKiA podsumowała rok
(Szelag/Reporter)
bEszyXCJ

O ponad 300 km zwiększyła się sieć autostrad i dróg ekspresowych, a 677 km dróg zostało wyremontowanych - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w komunikacie podsumowującym mijający rok.

_ Z końcem 2013 roku do dyspozycji kierowców jest 2739 km dróg szybkiego ruchu. Wyremontowaliśmy ponad 600 km dróg (dokładnie 677 km) oraz 68 obiektów mostowych _ - czytamy w komunikacie drogowców. _ W przyszłym roku planujemy oddać kierowcom do użytku około 380 km nowych dróg, m.in.: A1 odc. Włocławek - Kowal, A4 odc. Tarnów-Dębica, obwodnica Lublina w ciągu S17, czy Augustowa w ciągu S61/DK8 _ - czytamy w komunikacie.

Jak wskazała GDDKiA, w tym roku na budowę nowych dróg, remonty istniejących i inne zadania ustawowe Dyrekcja wydała 13 mld zł. 8,5 mld zł drogowcy otrzymali z Komisji Europejskiej w ramach refundacji zrealizowanych inwestycji.

bEszyXCL

Drogowcy ogłosili w tym roku 51 przetargów na budowę 62 odcinków dróg z Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015. Dotyczą one budowy 800 km nowych dróg. Realizacja tych inwestycji ma się rozpocząć już w nowej perspektywie unijnej.

W mijającym roku sieć dróg objętych systemem elektronicznego poboru opłat Viatoll zwiększyła się o ponad 764 km i obecnie liczy przeszło 2662 km. Dzięki temu tylko w tym roku do Krajowego Funduszu Drogowego wpłynęło już ponad 1,1 mld zł - wskazała Dyrekcja.

Czytaj więcej w Money.pl

bEszyXDm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)