Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Budowa dróg w Polsce. Ratowanie branży pochłonie miliardy

0
Podziel się

Na dokończenie budowy dróg i zahamowanie fali bankructw firm budowlanych trzeba wydać nawet 10 miliardów złotych - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Budowa dróg w Polsce. Ratowanie branży pochłonie miliardy
(Bratan/Dreamstime)
bDzvyxyZ

Na dokończenie budowy dróg i zahamowanie fali bankructw firm budowlanych trzeba wydać nawet 10 miliardów złotych.

Dzisiejszy _ Puls Biznes _u pisze, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła w ostatnich latach przetargi warte ponad 65 miliardów złotych.

Zdaniem ekspertów, jeśli chcemy dokończyć ich realizację i zapewnić firmom choćby minimalną rentowność, do każdego z kontraktów należałoby dołożyć 10-15 procent.

bDzvyxzb

To oznacza - zauważa _ Puls Biznesu _ - że do nierentownych zleceń trzeba dopłacić 6-10 miliardów złotych. To szacunki, które powstały na podstawie obserwacji wzrostu cen materiałów budowlanych i robocizny.

Czytaj więcej w Money.pl
To tu są największe utrudnienia na drogach W tym roku na budowę i remonty dróg wydamy rekordowe 30 mld zł. Duże place budów, to często równie duże korki w ich pobliżu.
Państwo pomoże firmom budującym drogi? Bogdan Borusewicz jest przekonany, że ustawa mająca pomóc podwykonawcom autostrad, którym nie zapłacono, zostanie przyjęta.
Obwodnica Ełku i Olecka. Będą opóźnienia O cztery miesiące przedłuży się też budowa drogi ekspresowej S-7 na odcinku Olsztynek - Nidzica.
bDzvyxzC
KOMENTARZE
(0)