Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
elektrownia atomowa
18.02.2013 13:54

Budowa elektrowni atomowej pod znakiem zapytania?

Budowa pierwszej polskiej elektrowni atomowej może stanąć pod znakiem zapytania. Tak uważa ekspert energetyczny Robert Zajdler.

Podziel się
Dodaj komentarz
(redjar/CC/Flickr)

Budowa pierwszej polskiej elektrowni atomowej może stanąć pod znakiem zapytania - tak uważa ekspert energetyczny Robert Zajdler.

Członek Instytut Sobieskiego komentuje w ten sposób wypowiedź ministra skarbu dla gazety _ Parkiet _. Mikołaj Budzanowski w wywiadzie zadeklarował, że w dzisiejszych warunkach nie jest możliwe, by rząd wspierał budowę polskiej elektrowni jądrowej .

Robert Zajdler w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową wyraził opinię, że deklaracja ministra jest związana z _ pustką _ w państwowej kasie. _ - Ta deklaracja ministra Budzanowskiego to raczej oznaka stanu budżetu państwa _ - tłumaczy ekspert. Robert

Zajdler przyznaje, że tego typu wypowiedzi mogą budzić obawy wśród inwestorów.
Władze Polskiej Grupy Energetycznej, która jest odpowiedzialna za realizację inwestycji, przyznawały już wcześniej, że pomoc państwa jest niezbędna, aby pozyskać finansowanie dla tego przedsięwzięcia.

Zajdler tłumaczy, że minister finansów Jacek Rostowski nie musi koniecznie przyjść z _ workiem pieniędzy _. Ekspert przekonuje, że w tego typu inwestycjach ważne są również na przykład gwarancje bankowe.

Uruchomienie pierwszego bloku jądrowego PGE planuje na rok 2023. Wartość inwestycji jest ogromna. Elektrownia o mocy około trzech tysięcy megawatogodzin może kosztować od 9 do 15 miliardów euro.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: elektrownia atomowa, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz