Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Budowa gazociągu Jamał II. "Tusk i Budzanowski do dymisji"

0
Podziel się:

Na ogół na świecie takie sprawy się wyjaśnia poprzez składanie dymisji przez osoby, które zawaliły.

Budowa gazociągu Jamał II. "Tusk i Budzanowski do dymisji"
(Christian Lagereek.<br> Fahraeus/Dreamstime.com)
bEUENxOt

Premier Donald Tusk i minister skarbu Mikołaj Budzanowski powinni podać się do dymisji - mówi wiceprzewodnicząca SLD Joanna Senyszyn. Jej zdaniem, nie powinni oni dalej pełnić swoich urzędów w związku ze sprawą podpisania przez EuroPolGaz i rosyjski Gazprom memorandum w sprawie budowy drugiej nitki gazociągu jamalskiego.

Joanna Senyszyn powiedziała w Salonie Politycznym Trójki, że fakt, iż ani premier, ani minister skarbu nic o tym nie wiedzieli, jest skandaliczny.

- _ Dlatego, że to są niezwykle ważne sprawy, które zmieniają naszą politykę zagraniczną. Za chwilę pewnie będzie trzeba powiedzieć w Unii Europejskiej jakie jest nasze stanowisko. To są rzeczy niepojęte i oczywiście one powinny być wyjaśnione. Na ogół na świecie takie sprawy się wyjaśnia poprzez składanie dymisji, przez osoby, które zawaliły _ - twierdzi Senyszyn.

bEUENxOv

Joanna Senyszyn zwróciła uwagę, że tego rodzaju dokument ma ważne znaczenie polityczne, gdyż zmienia kierunek naszej polityki zagranicznej wobec Ukrainy. Wiceprzewodnicząca SLD przypomniała, że Polska od lat prowadzi politykę, która ma włączyć Ukrainę do Unii Europejskiej. Zdaniem Senyszyn budowa nitki gazociągu jamalskiego, omijającego Ukrainę, izoluje ten kraj.

Joanny Senyszyn nie przekonują tłumaczenia przedstawicieli rządu, że memorandum nie jest wiążące. Jej zdaniem, pokazuje ono wolę takiej współpracy polskich władz w przyszłości.

Czytaj więcej w Money.pl
Piechociński chce ujawnienia tego dokumentu _ Wymaga pełnego wyjaśnienia, czym dysponował rząd, jeśli chodzi o informacje w zakresie porozumienia między EuRoPol Gazem a Gazpromem _.
Reakcja rządu na gazociąg jest głupia Były ambasador Polski w Moskwie mówi, że stosunki z Rosją dyktuje brzoza.
Kwestia Jamału, to sprawa dla pezydenta - _ Gdybyśmy to my mieli decydować o sprawie, drugiej nitki Jamału przez Polskę by nie było _- podkreślił Ziobro.
bEUENxOW
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)