Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Budowa metra w Warszawie. Otworzą dwie nowe stacje

0
Podziel się

W weekend warszawiacy będą mogli zwiedzić budowę metra i pojeździć po mieście bez biletu.

Budowa metra w Warszawie. Otworzą dwie nowe stacje
(Kiclaw/stock.xchng)
bEriBPMB

Dwie stacje budowanej II linii metra: Rondo ONZ i Stadion Narodowy będą w sobotę (21.09) dostępne dla zainteresowanych ich zwiedzaniem. Z kolei w niedzielę podróż komunikacją miejską w stolicy będzie bezpłatna. To atrakcje tegorocznych Dni Transportu Publicznego.

Jak poinformował stołeczny Ratusz, 21 września będzie dniem otwartym na placach budów stacji centralnego odcinka II linii metra: Rondo ONZ i Stadion Narodowy. Wycieczka do podziemnego miasta, zorganizowana przez Miasto Stołeczne Warszawa i Metro Warszawskie, jest jedną z atrakcji tegorocznych Dni Transportu Publicznego.

_ To co najciekawsze na budowie metra, dzieje się pod ziemią i warszawiacy tego nie widzą _ - podkreśliła prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Jak dodała, stacje Stadion Narodowy i Rondo ONZ to budowy najbardziej zaawansowane i widać tam ogrom całej inwestycji.

bEriBPMD

Stacje będą otwarte dla zwiedzających w godz. 9.00 - 18.00. Goście będą poruszali się w 30-osobowych grupach z przewodnikami, którzy w specjalnie przygotowanych punktach widokowych opowiedzą o budowie podziemnej kolejki.

Na stacji Rondo ONZ zwiedzający przejdą korytarzami pod rondem i zejdą na peron pasażerski, zobaczą strop eliptyczny i tunele, którymi będą jeździły nowe pociągi Inspiro. Z kolei na stacji Stadion Narodowy wycieczki przejdą antresolą na pierwszym podziemnym poziomie stacji i obejrzą przypominające potężne drzewa słupy podtrzymujące strop.

Przy ul. Marszałkowskiej 105, w okolicy skrzyżowania ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej, w specjalnym Punkcie Informacyjnym od godz. 11.00 do 17.00 będzie można zobaczyć zdjęcia z placów budowy, poznać technologię drążenia tuneli oraz obejrzeć z bliska model tarczy TBM. Wyświetlane będą filmy z tras wycieczek po budowanych stacjach Rondo ONZ oraz Stadion Narodowy. Obecny będzie tłumacz języka migowego. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach plastyczno-technicznych, zajęciach interaktywnych oraz konkursach.

W wycieczkach na budowę stacji metra będą mogły wziąć udział tylko osoby pełnoletnie. Nie mogą w nich uczestniczyć osoby o ograniczonej zdolności do poruszania się. Zwiedzający nie mogą być pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Wymagany jest ponadto odpowiedni strój: obuwie typu traperki (twarda podeszwa, zabudowany przód) i długie spodnie. Uczestnicy zwiedzania na placu budowy zostaną wyposażeni w wypożyczony kask ochronny i kamizelkę odblaskową.

bEriBPMJ

Zapisy na zwiedzanie stacji prowadzi drogą mailową Metro Warszawskie; liczba zaproszeń jest ograniczona. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej www.metro.waw.pl

Z kolei z w niedzielę w ramach Dni Transportu Publicznego oraz obchodzonego 22 września Europejskiego Dnia Bez Samochodu korzystanie z komunikacji miejskiej oraz 12 parkingów _ Parkuj i Jedź _ (które dysponują ponad 4 tys. miejsc parkingowych) będzie bezpłatne.

Bez biletu będzie można podróżować np. autobusami dziennymi i nocnymi), tramwajami, metrem i pociągami SKM. A także pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej(po obszarze pierwszej i drugiej strefy biletowej.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/226/m17634.jpg ) ] (http://dom.money.pl/budownictwo/wiadomosci/artykul/budowa;metra;szkodzi;kamienicom;na;pradze,66,0,1244226.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Budowa metra niszczy ich domy? "Szczeliny" Mieszkańcy kamienic na Pradze skarżą się, że budowa II linii metra niszczy budynki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/90/m89178.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/metro;w;warszawie;wiadomo;kto;zaplaci;za;opoznienia,197,0,1163461.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Oni zapłacą za opóźnienia przy budowie metra - _ Jeśli wykonawca budowy centralnego odcinka II linii metra podjął się prac, wiedząc o trudnych warunkach, ponosi konsekwencje popełnionych błędów _ - powiedział wiceprezydent Warszawy
[ ( http://static1.money.pl/i/h/166/m100774.jpg ) ] (http://dom.money.pl/budownictwo/wiadomosci/artykul/stolica;rusza;pierwszy;etap;modernizacji;ul;swietokrzyskiej,247,0,1378295.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) W Warszawie rusza kluczowa przebudowa W nocy z poniedziałku na wtorek rozpocznie się pierwszy etap modernizacji ulicy Świętokrzyskiej. Jest ona placem budowy II linii metra.
bEriBPNe
wiadomości
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)