Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Budowa obwodnicy Poznania wreszcie ruszy

0
Podziel się:

Dokończenie budowy trasy będącej w ciągu drogi S11 to jedna z najważniejszych inwestycji drogowych zaplanowanych w regionie w 2013 roku.

Budowa obwodnicy Poznania wreszcie ruszy
(Szelag/Reporter)
bELkcXyZ

W kwietniu powinna ruszyć budowa brakującego 5,3-km odcinka zachodniej obwodnicy Poznania - poinformował dziś na konferencji prasowej Marek Napierała, dyrektor poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Trasa powinna być przejezdna w połowie 2014 roku. Dokończenie budowy trasy będącej w ciągu drogi S11 to jedna z najważniejszych inwestycji drogowych zaplanowanych w regionie w 2013 roku. Oddział w listopadzie ubiegłego roku ogłosił przetarg na budowę drogi ekspresowej S11 od węzła Poznań Rokietnica do węzła Poznań Tarnowo Podgórne.

W styczniu, zaprosił 20 wykonawców, którzy zostali zakwalifikowani do kolejnego etapu przetargu ograniczonego do składania ofert cenowych. Termin składania ofert mija 21 lutego. - _ Czas realizacji zadania to 18 miesięcy, jednak po 14 miesiącach zagwarantowana ma być przejezdność ciągu głównego, a po tym czasie dalsze prace będą kontynuowane poza korpusem drogi _ - poinformował Napierała.

bELkcXzb

Jak powiedział, we wrześniu 2013 roku powinna się zakończyć budowa drogi S5 Poznań - Wrocław na odcinku Kaczkowo - Korzeńsko o długości ponad 29 km, wraz z budową ok. 9 km północnej obwodnicy Rawicza w ciągu drogi krajowej nr 36. Wartość całkowita tego projektu to 1,3 mld zł. Droga Syców - Kępno - Wieruszów - Walichnowy o długości ok. 45 km. powinna być zakończona w grudniu 2013 roku. Odcinek ten jest fragmentem drogi ekspresowej S8 Wrocław - Łódź - Warszawa.

Inwestycja jest realizowana przez opolski oddział GDDKiA na terenie województwa wielkopolskiego i łódzkiego w powiatach ostrzeszowskim, kępińskim i wieruszowskim. Koszt budowy drogi to 1,4 mld zł. Napierała poinformował, że w ubiegłym roku w regionie udało się ułożyć nową nawierzchnię na blisko 130 km dróg krajowych.

- _ Bardzo bym chciał, żeby środki na sieć, którą zarządzamy, ponad 1,5 tys. km dróg, były w tym roku takie, jak w poprzednim. To absolutne minimum, by ta sieć nie zaczęła nam się degradować _ - powiedział. Według wyliczeń GDDKiA 55 proc. dróg w regionie jest w stanie dobrym, 45 proc. to drogi w stanie złym lub bardzo złym.

Czytaj więcej w Money.pl
Ta droga ułatwi wyjazd z miasta. Za 120 mln zł Prezydent Kielc i p.o. dyrektora Centrum Unijnych Projektów Transportowych podpisali dziś umowę na dofinansowanie budowy wyjazdu z miasta na krajową trasę nr 73.
Obwodnica otwarta. Oddali 11 km nowej trasy W ramach inwestycji powstały drogi dojazdowe o łącznej długości 10 km oraz cztery węzły drogowe.
Po tych drogach jeździ się tylko zimą Estoński Zarząd Dróg otworzył liczącą 3,9 km drogę po zamarzniętym Bałtyku.
bELkcXzC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)