Niemcy

- 12,9 mld euro w 2016 r.

Żaden kraj w Unii Europejskiej nie dorzuca do wspólnotowej kasy tyle, ile nasi zachodni sąsiedzi. W 2016 roku Niemcy wpłaciły prawie 13 miliardów euro więcej, niż z niej dostały.

Nic dziwnego, że od lat Berlin jest orędownikiem rozsądnej wielkości budżetu i sprawiedliwego podziału ciężaru jego utrzymania.

Są jednak niemieccy politycy, którzy głęboko wierzą w unijną solidarność, tak jak szef MSW tego kraju Sigmar Gabriel, który niedawno w Brukseli deklarował, że kalkulowanie, ile dochodów podatkowych idzie z jednego kraju do budżetu UE, a potem dalej do innego państwa członkowskiego, to najgorsza narracja tego, czym jest UE.

Jednocześnie przekonywał, że Niemcy w rzeczywistości nie są płatnikiem netto w UE, ale faktycznie największym beneficjentem integracji europejskiej.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Ciekawy
2018-01-22 16:06
Pani Autorce sie cos pomieszalo!? Kiedy Unia byla solidarna przyjmujac uchodzcow w sposob niekontrolowany oraz BEZ ZGODY innych państw Unii!? My strzezemy i uszczelniamy wsch rubieze Unii...zatem proste pytanie KTO I KIEDY poniosl odpowiedzialnosc za WIELOKROTNE nielegalne przekraczanie takze "NASZEJ" granicy na zach i pd UE!?

A ponadto czemu ciągle "zapomina" sie o wyproeadzaniu kasy z PL...chocby zyski (kapital ma narodowosc!) czy chocby doradztwo!?
df
2018-01-17 08:43
To ciekawe. Już od kilku lat czytam, że Polska jest płatnikiem netto, czyli, że więcej do Unii płaci niż wyciąga a na WP co innego.
ron.
2018-01-17 07:30
unię trzeba wydoić do końca- tak twierdził nasz były premier
Pokaż wszystkie komentarze (67)