Notowania

budżet 2014
03.09.2013 17:45

Budżet 2014. W czwartek poznamy szczegóły

Jutro zbiorą się ministrowie, którzy mają omówić ostateczny kształt propozycji budżetu na przyszły rok.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Momot)

Donald Tusk zapowiedział, że jutro zorganizowane zostanie spotkanie konstytucyjnych ministrów rządu, na którym omawiany będzie ostateczny kształt propozycji budżetu na 2014 roku. Szef rządu dodał, że szczegóły zostaną przekazane pojutrze.

_ - Po jutrzejszym wieczornym spotkaniu z ministrami konstytucyjnymi, gdzie będziemy ucierali ostateczny kształt propozycji budżetowej, będziemy w czwartek komunikowali ostatecznie nasze decyzje dotyczące niektórych wskaźników budżetu _ - powiedział we wtorek dziennikarzom Tusk podczas XXIII Forum Ekonomicznego w Krynicy.

_ - Będę chciał, byśmy wspólnie z ministrami - w tym z wicepremierem Rostowskim prognozowali jak najbardziej realistyczne wskaźniki. Uważam, że dzisiaj realizm oznacza umiarkowany, ale jednak wyraźny optymizm. Ale zobaczymy _ - dodał Tusk.

Na pojutrze rząd zaplanował przyjęcie projektu ustawy budżetowej na 2014 rok. Wtedy też Ministerstwo Finansów ujawni, jakiego wzrostu gospodarczego i inflacji w przyszłym roku należy się spodziewać. Poznamy też wielkość przyszłorocznego deficytu budżetowego.

Na razie resort finansów milczy na ten temat, odwołując się do wcześniej przyjętych prognoz. Zgodnie z przyjętymi w czerwcu przez rząd założeniami do projektu budżetu na 2014 r., wzrost PKB sięgnie w przyszłym roku 2,5 proc., a inflacja średnioroczna wyniesie 2,4 proc. Zdaniem ekonomistów prognozy MF są niemal zgodne z przewidywaniami rynku.

Czytaj więcej w Money.pl
Tusk o dymisji Rostowskiego: Nie ma tematu - _ Nikt nie był w stanie przewidzieć, że pierwszy kwartał tego roku w Unii Europejskiej będzie tak wyraźnie gorszy od przewidywać. Stąd przeszacowanie budżetu _ - powiedział premier.
Budżet na 2014 rok? Rząd zajmie się tym we wrześniu Na posiedzeniu 5 września rząd zajmie się założeniami projektu budżetu państwa na 2014 rok.
Po połowie roku deficyt ma już ponad 70 proc. Deficyt po czerwcu stanowi 72,7 proc. z zaplanowanego w ustawie budżetowej na 2013 r. deficytu w wysokości 35,5 mld zł.
Tagi: budżet 2014, donald tusk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz