Notowania

1 procent
22.04.2011 11:04

Budżet dorzuci się do 1 procenta?

Bronisław Komorowski zamierza wesprzeć Polaków przekazujących 1 proc. swoich podatków organizacjom pożytku publicznego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDLk)

W Kancelarii Prezydenta trwają prace nad utworzeniem Narodowego Funduszu Obywatelskiego, który byłby finansowany z budżetu państwa - - dowiedziało się Polskie Radio.

Doradca prezydenta Henryk Wujec wyjaśnia, że według wstępnych założeń pieniądze z Funduszu będą skierowane do organizacji pożytku publicznego działających krajowo jak i lokalnie.

Henryk Wujec zastrzega, że inicjatywa będzie teraz konsultowana między innymi z organizacjami pozarządowymi. Dorada prezydenta przyznaje, że później będzie konieczna trudna rozmowa z ministrem finansów, który zagwarantuje pieniądze dla Narodowego Funduszu Obywatelskiego.

POSŁUCHAJ HENRYKA WUJCA:

Bronisław Komorowski podczas podpisywania ustawy deregulacyjnej w warszawskim urzędzie skarbowym zaapelował do Polaków, aby podczas rozliczania się z fiskusem nie zapomnieli przekazać 1 procenta swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. _ - Każdy podatnik w tym momencie ma wielką władzę, ale i wielką szansę zrobienia czegoś dobrego _ - przekonywał wówczas prezydent.

W 2009 roku na rzecz organizacji pożytku publicznego jeden procent podatku przekazało 8,6 miliona podatników. W ten sposób na cele dobroczynne udało się przekazać 357 milionów złotych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/96/t91488.jpg ) ] (http://www.money.pl/podatki/wiadomosci/artykul/wspieramy;niepelnosprawnych;i;hospicja,99,0,814435.html) Wspieramy niepełnosprawnych i hospicja Polacy 1 proc. podatku przeznaczają najczęściej na organizacje pożytku publicznego działające na rzecz nieuleczalnie chorych, osób niepełnosprawnych i zwierząt.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/5/t46853.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pit;2010;latwiej;przekazac;1;procent,217,0,797913.html) PIT 2010: Łatwiej przekazać 1 procent W zeznaniu podatkowym nie musimy już podawać nazwy organizacji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/153/t90265.jpg ) ] (http://www.money.pl/podatki/pit_2010/poradniki/1-procent/) PIT 2010: Jak przekazać 1 procent? Sprawdź, jak i komu możesz przekazać część podatku. Pobierz program do rozliczeń.
Tagi: 1 procent, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz