Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Budżet kancelarii premiera na 2014 rok pozytywnie oceniony

0
Podziel się

Jest on mniejszy 1,2 mln zł. Środki na wynagrodzenia pozostają na tym samym poziomie.

Budżet kancelarii premiera na 2014 rok pozytywnie oceniony
(Wawok/REPORTER)
bEiRnXtx

Senacka komisja samorządu terytorialnego i administracji państwowej pozytywnie zaopiniowała dziś ustawę budżetową na rok 2014 w części dotyczącej kancelarii premiera oraz Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Senat zajmie się uchwaloną w połowie grudnia zeszłego roku tegoroczną ustawą budżetową na posiedzeniu w dniach 9-10 stycznia.

Dyrektor departamentu kontroli i nadzoru w KPRM Tomasz Bolek przedstawił podczas posiedzenia komisji informacje dot. działań i wydatków kancelarii szefa rządu na ten rok. _ Budżet kancelarii, porównując go z 2013 rokiem jest mniejszy o 1,2 mln zł oraz o 733 tys. zł w stosunku do nowelizacji (budżetu na 2013 r.). Środki na wynagrodzenia pozostają na tym samym poziomie _ - poinformował Bolek.

bEiRnXtz

Jak podkreślił, dochody budżetowe KPRM zostały zaplanowane na kwotę 120 tys. zł, co - jak zaznaczył - jest dużą różnicą w porównaniu z rokiem ubiegłym. - _ Ten spadek planowanych dochodów w stosunku do uzyskanych w 2013 roku jest wynikiem nieplanowania przez Centrum Usług Wspólnych wpłaty zysku za 2013 rok _ - powiedział dyrektor departamentu w KPRM.

Bolek poinformował także, że w budżecie kancelarii premiera na tym samym poziomie co w 2013 r. pozostają dotację przeznaczone na Ośrodek Studiów Wschodnich - w wysokości 9,1 mln zł, oraz Krajową Szkołę Administracji Publicznej - 8,3 mln zł. Ponadto dodał, że limity mianowań w służbie cywilnej pozostały na poziomie ubiegłego roku.

W ocenie szefa komisji Janusz Sepioła (PO) systematycznie mniejszy z każdym rokiem budżet kancelarii premiera to _ niepokojąca tendencja _.

_ - Rozumiem, że premier daje przykład całemu rządowi i pewnie to jest taka motywacja, ale w sytuacji, kiedy nie mamy centrum studiów strategicznych i kancelaria w coraz większym stopniu spełnia rolę zarówno ośrodka zapładniającego rząd jak i koordynującego prace ministrów, ma też szereg innych funkcji, to że ten budżet jest gasnący, jest szalenie niepokojące _ - powiedział Sepioł.

bEiRnXtF

Jak podkreślił, nie do końca zrozumiałe jest utrzymanie na poziomie z ubiegłego roku budżetu Ośrodka Studiów Wschodnich, który w obecnej sytuacji np. na Ukrainie, ma coraz więcej zadań, a jego rola jest coraz większa. _ W gruncie rzeczy mamy stagnację w budżecie OSW, który pracuje nie tylko dla rządu, ale i dla nas _ - mówił senator, pytając jednocześnie, czy istnieje możliwość zwiększenie budżetu ośrodka.

_ - Chętnie przyjmiemy każdą inicjatywę komisji, która zwiększy budżet ośrodka _ - odparł dyrektor Bolek.

Senatorowie także pozytywnie ocenili budżet w części dotyczącej resortu administracji i cyfryzacji. Wydatki MAC w 2014 roku na administrację publiczną wzrosną o 3 procent w stosunku do poprzedniego roku; wzrost wynika m.in. z przeznaczenia 5 mln zł na realizację centrum technicznego dla krajowego systemu powiadamiania ratunkowego.

Niewielki wzrost wydatków został zapisany także w częściach dot. informatyzacji, wyznań religijnych i mniejszości narodowych.

bEiRnXtG

Czytaj więcej w Money.pl

bEiRnXua
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)