Notowania

budżet 2012
01.04.2011 09:40

Budżet przed wakacjami? "Wielkie wyzwanie"

Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna uważa, że trzeba się zastanowić, czy jest możliwe z tak dużym wyprzedzeniem planować wydatki na 2012 r.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

_ _Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna uważa, że trzeba się zastanowić, czy jest możliwe z tak dużym wyprzedzeniem planować wydatki na 2012 r.

O tym, że rząd chce, aby projekt budżetu na 2012 rok trafił do Sejmu wiosną, premier poinformował w miniony piątek w Brukseli. Jeśli propozycja zostałaby zrealizowana, budżet miałby być uchwalony jeszcze przed wakacjami. Tusk przekonywał, że - ze względu na październikowy termin wyborów oraz rozpoczynającą się 1 lipca polską prezydencję - dobrze byłoby przyjąć ustawę budżetową wcześniej.

W ocenie Schetyny, przyjęcie tak wcześnie ustawy budżetowej jest bardzo ciekawym pomysłem. _ - Jest to wielkie wyzwanie, żeby w czerwcu przygotować i przyjąć budżet, który ominie tak naprawdę prezydencję polską w UE, ale przede wszystkim kampanię wyborczą. Bardzo ciekawe i bardzo też śmiałe _ - powiedział Schetyna w radiowej Trójce.

Podkreślił, że Sejm jest _ fizycznie w stanie _ zdążyć z uchwaleniem przed wakacjami budżetu. _ Pytanie jest tylko o korektę, czy jest możliwe zaplanowanie z takim wyprzedzeniem wydatków na przyszły rok. Zobaczymy _ - powiedział Schetyna.

Rządowy pomysł przyjęcia budżetu przed wakacjami krytykują politycy PiS, PJN i SLD. Sceptycznie odnoszą się do tego także politycy PSL, którzy koncepcję premiera o przyjęciu tak wcześnie budżetu uznają za nierealną. _ - Trudno tworzyć nowy budżet, jeśli być może tegoroczny trzeba będzie zmieniać _ - uważa szef klubu ludowców Stanisław Żelichowski.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/13/t47117.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/budzet;2012;pkb;urosnie;o;4;proc;,103,0,804199.html) Budżet 2012: PKB urośnie o 4 proc. Stały Komitet Rady Ministrów przyjął w czwartek założenia do budżetu państwa na 2012 roku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/26/t136474.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zalozenia;do;budzetu;poznamy;za;piec;dni,104,0,803688.html) Założenia do budżetu poznamy za pięć dni Większość założeń zawiera wieloletni plan finansów państwa, który dziś będzie dyskutowany na Komitecie Stałym Rady Ministrów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/1/t135937.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/dlaczego;tuskowi;tak;bardzo;zalezalo;na;zmianach;w;ofe,102,0,803174.html) Dlaczego Tuskowi tak bardzo zależało na zmianach w OFE? Gdyby nie obniżka składek do OFE, Polaków czekałaby zapewne szybka podwyżka podatków. - Chodziło tylko o to, żeby dorobić do tego jakieś uzasadnienie - mówi prof. Marian Noga.
Tagi: budżet 2012, budżet, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz