Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budżet ue 2014-2020
24.10.2012 09:28

Budżet Unii Europejskiej będzie niższy od oczekiwań?

Danuta Huebner nie ma złudzeń, co do skuteczności działań Parlamentu Europejskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Nowy budżet Unii Europejskiej będzie niższy niż chce tego Parlament Europejski. Ostrzegła przed tym w radiowej Jedynce eurodeputowana Danuta Huebner.

Wczoraj Parlament Europejski przyjął rezolucję, w której apelował, by w perspektywie 2014-2020 nie ciąć programów stymulujących wzrost gospodarczy. Europosłanka Huebner powiedziała, że zasady zwykle są identyczne - to Komisja Europejska chce większej dyscypliny budżetowej, a Parlament Europejski - większych wydatków. Według europosłanki, tym razem ostateczna perspektywa będzie zapewne bliższa dążeniom Komisji.

Według europosłanki, ważniejsze od kwoty wydatków budżetowych jest to, by nie ucierpiała polityka spójnościowa. Jak podkreśliła, nie wie czy fundusze dla Polski na ten cel wyniosą 300 miliardów złotych - jak chcą polskie władze. Dodała jednak, że trudno jej sobie wyobrazić, by na tel cel przeznaczono mniej niż w obecnym budżecie. Danuta Huebner podkreśliła też, że ważne są również środki na politykę rolną i wsparcie przedsiębiorstw - a te raczej nie zostaną zmniejszone.

Europosłanka ma nadzieję, że unijni politycy porozumieją się w sprawie budżetu na lata 2014-2020 na nadzwyczajnym szczycie w listopadzie. Dodała jednak, że zawsze w rezerwie jest grudniowy szczyt.

Czytaj więcej w Money.pl
Zobacz, ile dokładamy do budżetu UE Transfery środków Unii Europejskiej do Polski wyniosły we wrześniu 2012 roku 573,9 mln euro - podało wczoraj Ministerstwo Finansów.
PiS wesprze rząd Tuska? W tej sprawie, tak Parlament Europejski opowiedział się za utrzymaniem hojnego budżetu Unii w najbliższych siedmiu latach. Stanowisko to jest zgodne z naszymi oczekiwaniami.
Brakuje 9 mld euro. Wszyscy za to zapłacimy - _ Wielokrotnie ostrzegałem, że powtarzające się cięcia w budżecie UE stworzą problem, jaki dziś mamy - _powiedział komisarz ds. budżetu Janusz Lewandowski.
Tagi: budżet ue 2014-2020, danuta huebner, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz