Notowania

budżet usa
05.10.2013 20:29

Budżet USA. Urzędnicy federalni jednak dostaną wypłaty

Ta wiadomość ucieszy 800 tysięcy amerykańskich urzędników federalnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Republikanie i Demokraci, choć pokłóceni o kwestie fiskalne, zgodzili się, że urzędnicy nie powinni cierpieć na ich sporze.

Pracownicy jednostek federalnych mogą zatem liczyć na wypłaty. Głosowanie w tej sprawie w Izbie Reprezentantów zakończyło się wynikiem 407 do zera. Z tej wiadomości ucieszy się 800 tysięcy zainteresowanych.

Michael Turner, republikanin z Ohio tłumaczy, że urzędnicy nie mogą być ofiarą pata. - _ To nie ich wina, poza tym mają na utrzymaniu dzieci, muszą płacić za ich edukację, za swoje mieszkania _ - przekonuje. Jednocześnie winą za spór obarcza prezydenta Baracka Obamę.

W Stanach Zjednoczonych trwa polityczny pat w sprawie budżetu państwa. Republikanie żądają, by Barack Obama podjął z nimi negocjacje. Prezydent mówi, że nie ulegnie szantażowi. Administracja federalna pozostaje częściowo sparaliżowana.

Z powodu kryzysu prezydent Barack Obama odwołał podróż do Azji. Nie chce jednak negocjować z Republikanami, bo uważa, że nie powinni wykorzystywać budżetu do załatwiania innych spraw - w tym wypadku opóźnienia reformy zdrowotnej.

W tej chwili obie strony oskarżają się wzajemnie o odpowiedzialność za paraliż aparatu państwa. Chodzi o to, by druga strona musiała zapłacić polityczną cenę za swój upór.

Według sondaży, obecnie większość Amerykanów za winnych uznaje Republikanów. Jeśli jednak Demokraci i prezydent Obama nadal będą odmawiać rozmów, ocena ta może się zmienić.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: budżet usa, usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, IAR, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz