Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bumar finalizuje największy kontrakt zbrojeniówki

0
Podziel się:

Firma biorąc kredyt na jego realizację zastawiła Radwar.

Bumar finalizuje największy kontrakt zbrojeniówki
(Hiuppo/CC/Wikipedia)

Dobiega końca największy kontrakt w historii polskiego przemysłu zbrojeniowego. Grupa Bumar czeka obecnie na odbiór przez malezyjskiego odbiorcę ostatnich wozów zabezpieczenia technicznego. Będą one dopełnieniem 48 czołgów PT 91-M, które Malezja kupiła od holdingu.

Na ostatni etap kontraktu Bumar musiał wziąć kredyt na 18 milionów dolarów. Zaciągnięto go we francuskim banku - mówi prezes Grupy, Edward Nowak.

POSŁUCHAJ PREZESA BUMARU:

Prezes Nowak przyznał, że kredyt został udzielony pod zastaw spółki Radwar. Takie było życzenie banku - mówi prezes Bumaru. Według Edwarda Nowaka nie oznacza to jednak żadnego zagrożenia dla spółki.

POSŁUCHAJ PREZESA BUMARU:


Przy tej okazji prezes Nowak zaprzeczył, jakoby decyzję o zaciągnięciu kredytu podjął bez wiedzy Zgromadzenia Współników i Rady Nadzorczej. W organach tych są przedstawiciele zarówno ministerstwa skarbu państwa jak i ministerstwa obrony.

Wczorajsza _ Rzeczpospolita _ sugerowała, że decyzja o zaciągnięciu kredytu w obcym banku odbyła się w tajemnicy, a w dodatku z narażeniem spółki Radwar, której akcje są zastawione.

Kontrakt malezyjski największy w historii zbrojeniówki

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)