Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bundestag za rezygnacją z atomu

0
Podziel się:

Uchwalony pakiet ustaw zakłada stopniową rezygnację z wykorzystania energii atomowej do końca 2022 roku.

Bundestag za rezygnacją z atomu
(Deutscher Bundestag/Lichtblick/Achim Melde)
bFfADThN

Niemiecki Bundestag uchwalił pakiet ustaw, które zakładają stopniową rezygnację z wykorzystania energii atomowej do końca 2022 roku oraz szybszy rozwój energii opartej na źródłach odnawialnych.

_ - To bardzo dobry dzień dla naszego kraju. Rozpoczynamy wspólny narodowy projekt _ - przekonywał podczas debaty minister środowiska Norbert Roetgen.

Najważniejsza z nowych ustaw zakłada, że siedem najstarszych niemieckich elektrowni atomowych sprzed 1980 r., które wyłączono przejściowo w marcu, oraz trapiona awariami elektrownia Kruemmel w Szlezwiku-Holsztynie nie zostaną ponownie uruchomione. Reaktory pozostałych dziewięciu elektrowni będą stopniowo wygaszane w latach 2015-2022.

bFfADThP

Decyzja ta ma zakończyć jeden z najgłębszych konfliktów politycznych i społecznych minionych dziesięcioleci w Niemczech, dlatego komentatorzy uznali głosowanie Bundestagu za historyczne. Ustawę poparli zarówno posłowie chadecko-liberalnej koalicji rządzącej, jak również większość opozycji.

Po marcowej katastrofie w japońskiej elektrowni atomowej Fukushima chadecko-liberalny rząd Niemiec zrewidował dotychczasową politykę energetyczną i wycofał się z planów wydłużenia okresu eksploatacji elektrowni jądrowych o średnio 12 lat.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/231/t83943.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/niemcom;grozi;blackout;bo;boja;sie;atomu,163,0,834467.html) Niemcom grozi blackout. Bo boją się atomu W zimie może dojść do poważnych przerw w dostawach prądu, jeśli eksploatacja siedmiu najstarszych elektrowni atomowych nie zostanie wznowiona.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/209/t35281.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/niemcy;uruchomily;park;wiatrowy;na;baltyku,67,0,822083.html) Niemcy uruchomiły park wiatrowy na Bałtyku 21 wiatraków ma wytwarzać tyle prądu, ile rocznie zużywa razem 50 tysięcy gospodarstw domowych.
bFfADTiq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)