Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Buzek: Najlepiej zostać w Polsce

0
Podziel się:

Każdy obywatel UE może mieszkać, uczyć się i pracować tam, gdzie chce, ale najlepiej zostać w Polsce - przekonuje profesor.

Buzek: Najlepiej zostać w Polsce
(eecpoland.eu)
bECOmtsl

Każdy obywatel UE może mieszkać, uczyć się i pracować tam, gdzie chce, ale najlepiej zostać w Polsce - przekonywał b. szef Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek podczas sobotniego wykładu na Łódzkim Uniwersytecie Dziecięcym Politechniki Łódzkiej.

Były premier i przewodniczący Parlamentu Europejskiego spotkanie z najmłodszymi studentami poświęcił sprawom UE. Opowiadał m.in. o początkach Wspólnoty, jej władzach i zadaniach. Podkreślił, że bardzo ważne jest to, że choć _ w Unii Europejskiej bardzo się od siebie różnimy _ to _ możemy się porozumiewać ze sobą, jesteśmy zaprzyjaźnieni, szanujemy się nawzajem i pomagamy sobie _.

Buzek zachęcał też dzieci do nauki języków. Wyjaśnił im, że każdy obywatel UE może mieszkać, uczyć się i pracować tam, gdzie chce. Jednak - dowodził - _ najlepiej zostać w Polsce _.

bECOmtsn

Sobotni słuchacze Jerzego Buzka to uczestnicy dziesiątego już semestru _ studiów _ na Łódzkim Uniwersytecie Dziecięcym PŁ, który swoją działalność zainaugurował w marcu 2008 r. Od tego czasu w zajęciach uczestniczyło prawie 6 tys. dzieci, dla których przygotowano już ponad 100 wykładów, przeszło 1 800 warsztatów i kilkanaście koncertów.

Pierwszy uniwersytet dziecięcy powstał na Uniwersytecie w Tybindze w 2002 roku. Kolejny na Uniwersytecie w Wiedniu w 2003 r. Obecnie prawie na każdej wyższej uczelni w Niemczech i Austrii jest taka placówka. W Polsce uniwersytety dla dzieci działają od 2007 roku; obecnie funkcjonują już w kilkunastu miastach. Politechnika Łódzka była pierwszą techniczną uczelnią w Polsce, która zaprosiła dzieci do zabawy w studiowanie.

Czytaj więcej w Money.pl
Będą wspierać bezrobotnych. Wydadzą 9 mln Przeszkolonych ma być 360 osób, z których 110 otrzyma bezzwrotną dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej.
Wzrosły koszty pracy w Polsce. Zobacz, o ile Godzinowe koszty pracy w II kwartale 2012 roku w Polsce wzrosły o 3,9 proc. rok do roku - podał dzisiaj Eurostat.
Koniec emigracji. Połowa Polaków wróciła Trwający od kilku lat kryzys gospodarczy spowodował, że mniej Polaków decydowało się na migrację z Polski.
bECOmtsO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)