Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Buzek oburzony. Kto proponował pomoc Kulczykowi?

0
Podziel się:

Szef PE chce, by prokurator zbadał propozycję złożoną biznesmenowi w jego imieniu w sprawie prywatyzacji Enei.

Buzek oburzony. Kto proponował pomoc Kulczykowi?
(PAP/Elżbieta Walenda)

Szef Parlamentu Europejskiego powiedział, że proponowanie Janowi Kulczykowi w jego imieniu pomocy przy prywatyzacji Enei jest oburzające i wymaga zbadania przez prokuraturę.

O prowokacji napisał _ Dziennik Gazeta Prawna _. Gazeta donosi, że ktoś w imieniu przewodniczącego PE proponował Kulczykowi pomoc w prywatyzacji Enei.

Gdy w Ministerstwie Skarbu Państwa zapadały w listopadzie decyzje dotyczące prywatyzacji koncernu energetycznego Enea, do siedziby Kulczyk Holding zadzwoniła kobieta przedstawiająca się jako szefowa doradców Jerzego Buzka. Przekazała od niego wiadomość dla prezesa Kulczyka, że jego interes z ministrem skarbu został już pomyślnie załatwiony. Czyli, że to właśnie Kulczyk będzie mógł kupić tę firmę - napisała _ DGP _.

_ R _zekoma współpracownica byłego premiera nie ograniczyła się do przekazania dobrej nowiny. Poprosiła jednocześnie o przelanie dowolnych środków na konkretnie wskazany cel charytatywny.

Buzek pytany o tę sprawę w Radiu Zet powiedział, że już kilka tygodni temu zgłosił ją do prokuratury. Jego zdaniem, można byłoby wiele wyjaśnić, gdyby ta sprawa nie stała się publicznie znana. Dopytywany, czy uważa, że prokuratura _ przecieka _, odparł, że nie wie i nie chciałby na ten temat dyskutować.

_ - Ta prowokacja jest oburzająca w najwyższym stopniu i trzeba zbadać kto i dlaczego podszywał się pod znajomości ze mną i zbierał pieniądze np. na powodzian w moim imieniu _ - powiedział. Dodał, że on takich upoważnień nie dał nikomu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/189/t83645.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/kulczyk;stracil;wylacznosc;grad;ma;chetnych;na;enee,122,0,712570.html) Kulczyk stracił wyłączność. Grad ma chętnych na Eneę Resort skarbu chce rozliczyć transakcję do 31 marca 2011 roku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/51/t42291.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/pracownicy;enei;boja;sie;o;pakiet;akcji;przeznaczony;dla;nich,133,0,700293.html) Pracownicy Enei boją się o pakiet akcji przeznaczony dla nich Żądają spotkania z potencjalnymi inwestorami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/234/t113386.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zwiazkowcy;z;enei;skarza;sie;na;ministra;skarbu,114,0,693362.html) Związkowcy z Enei skarżą się na ministra skarbu Ich zdaniem Aleksander Grad źle napisał zaproszenie do negocjacji w sprawie sprzedaży akcji.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)