Notowania

pis
04.04.2014 10:09

"Buzek popełnił błąd zamykając kopalnie"

Według posła PiS, zamykanie kopalń, to uleganie trendowi, który próbuje narzucić nam Europa Zachodnia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Artem Merzlenko - Fotolia.com)

Jerzy Buzek popełnił błąd zamykając kopalnie w Polsce. Tak mówił w radiowej Trójce poseł PiS, Andrzej Duda. Prezes jego partii Jarosław Kaczyński zapowiadał wczoraj na Śląsku odbudowanie przemysłu. Poseł przekonywał też, że trzeba odtwarzać polski sektor bankowy.

Według Andrzeja Dudy, zamykanie kopalń, to uleganie trendowi, który próbuje narzucić nam Europa Zachodnia._ - To są wielkie interesy pod płaszczykiem polityki klimatycznej. Szczególnie chodzi o lobby atomowe w tych krajach - _przekonuje Duda.

Polityk PiS mówił też, że trzeba odtwarzać polski sektor bankowy. _ - Źle się stało, że większość banków w Polsce ma przewagę kapitału zagranicznego - _ mówi Duda.

Wczoraj podczas konferencji w pobliżu jastrzębskiej kopalni Zofiówka Jarosław Kaczyński zarzucał politykom PO, że przyczynili się do pogorszenia sytuacji przemysłu w naszym kraju. Tłumaczył, że chodzi o likwidacje kopalń i akceptację pakietu klimatycznego Unii Europejskiej. Prezes PiS dodał, że opinia o zaniedbywaniu Śląska przez Warszawę jest uzasadniona.

Śledztwo smoleńskie klęską

Cztery lata oficjalnego polskiego śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej nic nie wyjaśniły. Tak mówił poseł PiS Andrzej Duda w radiowej Trójce. Wczoraj zdecydowano o przedłużeniu śledztwa o kolejne pół roku.Duda dodał, że śledztwo nic nie wyjaśni, dopóki nasz kraj nie uzyska podstawowych dowodów - wraku i czarnych skrzynek. Polityk PiS mówił też, że obecnie już nawet eksperci prokuratury mówią, że nie są bez tego w stanie wydać żadnej poważnej ekspertyzy.

Andrzej Duda powiedział także, że na pokładzie prezydenckiego samolotu doszło do wybuchu i jest co do tego przekonany. Argumentował, że o tym świadczą wypowiedzi i wyniki badań ekspertów prezentowanych przed zespołem Antoniego Macierewicza oraz na konferencji smoleńskiej. Duda zaznaczył jednak, że trudno mu w tej chwili powiedzieć co było przyczyną wybuchu i jaki materiał eksplodował.

Naczelna Prokuratura Wojskowa poinformowała wczoraj, że nadal nie dotarło do niej około 30 opinii zamówionych u biegłych. Prokuratura czeka też na realizację pomocy prawnej ze strony Rosji, w tym na zwrot wraku samolotu Tu-154 i oryginalnych rejestratorów lotu. Śledztwo, według nowego terminu, powinno zakończyć się 10 października.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: pis, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz