Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Buzek: Związki mają prawo do takich reakcji

0
Podziel się:

Zdaniem szefa Parlamentu Europejskiego Jastrzębska Spółka Węglowa ma szanse zostać potentatem.

Buzek: Związki mają prawo do takich reakcji
(photo-service.europarl.europa.eu)

Zdaniem szefa Parlamentu Europejskiego Jastrzębska Spółka Węglowa może zostać potentatem. Dostrzega też dużą szansę na szybkie porozumienie w sprawie jej prywatyzacji.

W kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej zakończył się rano 24-godzinny strajk ostrzegawczy. Związkowcy domagają się nie tylko podwyżek płac, ale też sprzeciwiają planowanej prywatyzacji. Szef Parlamentu Europejskiego stwierdził, że taka reakcja jest zrozumiała.

POSŁUCHAJ JERZEGO BUZKA:

Zdaniem Buzka, nie powinno się jednak porównywać prywatyzacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej z prywatyzacją stoczni. W ich przypadku była ona zbyt długo odkładana.

POSŁUCHAJ SZEFA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO:

Według Jerzego Buzka do porozumienia w Jastrzębskiej Spółce Węglowej może dojść nawet w ciągu kilku najbliższych dni.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/188/t85180.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gornicy;z;jsw;juz;nie;strajkuja,224,0,814816.html) Górnicy z JSW już nie strajkują Kopalnie Jastrzębskiej Spółki Węglowej wznowiły pracę po trwającym dobę strajku, zorganizowanym przez związki zawodowe.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/155/t137627.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gornicy;z;jsw;zaplanowali;dalsze;protesty,226,0,814562.html) Górnicy z JSW zaplanowali dalsze protesty Związkowcy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej, w której trwa dobowy strajk na tle płacowym oraz przeciw warunkom upublicznienia firmy, ustalili harmonogram dalszych protestów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/175/t137647.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/gornicy;z;jsw;zarabiaja;6;8;tys;zl;miesiecznie;chca;podwyzek,18,0,814098.html) Górnicy z JSW zarabiają 6,8 tys. zł miesięcznie. Chcą podwyżek Poza wyższymi pensjami, strajkujący z Jastrzębskiej Spółki Węglowej domagają się wieloletnich gwarancji zatrudnienia. Już teraz przysługuje im szereg innych przywilejów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)