Notowania

Przejdź na
pesa
15.01.2011 12:58

Bygdoska PESA dostarczy pociągi Czechom

Firma wygrała konkurs na dostawę 31 wagonów dla państwowych kolei CzD.

Podziel się
Dodaj komentarz
(pesa.pl)

Bydgoskie zakłady PESA, produkujące pojazdy szynowe, wygrały konkurs na dostawę 31 wagonów osobowych dla czeskich kolei państwowych CzD - poinformował w sobotę w Czechach dziennik _ Mlada fronta Dnes _.

Wartość kontraktu szacuje się na ponad dwa miliardy koron (blisko 318 mln złotych). Umowa ma zostać zrealizowana do końca 2013 roku. Czeskie koleje potrzebowały dwuwagonowych składów motorowych na 120 pasażerów.

*Wyprodukowane w Polsce *pociągi mają obsługiwać lokalne połączenia na północnym zachodzie kraju: między Pilznem a Domażlicami, Karlowymi Warami i Chomutovem, a także Libercem i Czeską Lipą.
Gazeta, powołując się na źródła w ministerstwie transportu i CzD podkreśla, że już wyłoniono zwycięzcę przetargu, a w tej chwili trwa okres składania odwołań. _ MfD _ dodaje, że rywalem PESY była słowacka firma ŻOS z Vrutek, lecz jej oferta była o blisko jedną piątą wyższa, niż przewidywana wartość zamówienia. PESA tymczasem zaproponowała cenę niższą.

Oficjalne wyniki konkursu z drugiej połowy 2010 roku podane zostaną w najbliższych tygodniach. Dziennik dziwi się, że w konkursie nie wzięła udziału żadna firma z Czech. Zauważa też, że po raz pierwszy zdarzyło się, iż to polska firma zwyciężyła w konkursie rozpisanym przez czeskie koleje.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/79/t92239.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/od;marca;z;rozkladow;zniknie;czesc;pociagow,250,0,752890.html) Od marca z rozkładów zniknie część pociągów Wiceminister infrastruktury Andrzej Massel obiecuje za to, że połączenia będą punktualne.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/106/t124010.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/chocholowski;szybko;autem;i;koleja;wystarczy;jeden;dekret,200,0,751560.html) Chochołowski: Szybko autem i koleją? Wystarczy jeden dekret! Słuszną linię ma nasza władza, dała nam szansę na szybkie podróżowanie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/254/t75774.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/spolki;pkp;powolaly;rade;przewoznikow,29,0,751645.html) Spółki PKP powołały Radę Przewoźników Zasiadają w niej przedstawiciele dwunastu największych polskich spółek przewozowych.
Tagi: pesa, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz