Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Była prezes NFZ dziwi się, że Fundusz wycofał jej skargę

0
Podziel się:

Domagała się w niej od ministerstwa zapłaty świadczeń osób nieubezpieczonych, ale uprawnionych do leczenia. - Te pieniądze miały przecież wzmocnić system - ubolewa Pachciarz.

Była prezes NFZ dziwi się, że Fundusz wycofał jej skargę
(Maj/Reporter)

Była prezes NFZ Agnieszka Pachciarz jest zdziwiona decyzją władz Funduszu o wycofaniu złożonej przez siebie skargi na ministra zdrowia. Domagała się w niej od ministerstwa zapłaty świadczeń osób nieubezpieczonych, ale uprawnionych do leczenia.

Była prezes NFZ nie rozumie, jaka była była podstawa do wycofania skargi

- _ Moje zdziwienie i w pewnym stopniu ubolewanie wynikają z tego, że te pieniądze miały wzmocnić system i być przeznaczone dla pacjentów. Teraz, jeśli kiedykolwiek to nastąpi, to będzie to w nieokreślonej przyszłości. Termin posiedzenia sądu był bardzo bliski, warto jeszcze powiedzieć, że teraz już nic nie chroni obu instytucji przed zarzutem bezczynności w tej sprawie _ - mówi Pachciarz

Była szefowa NFZ uważa, że jej skarga była zasadna, bo przecież już budżet NFZ na 2014 rok zakłada większą dotację dla nieubezpieczonych.

- _ Budżet w 2014 roku także zakłada wyższą dotację. Na tych samych zasadach. W związku z tym była pełna zgoda ministerstwa, które także popierało budżet na 2014 rok, a ten zakłada dotacje na identycznych zasadach, jakich dotyczyła ta właśnie skarga. Zatem na 2014 rok pogląd mamy taki, że tak powinno być, ale jeśli chodzi o rok poprzedni, przepisy mają być rozumiane inaczej _ - stwierdza Pachciarz.

Jak wyjaśnił rzecznik Funduszu Andrzej Troszyński, skarga została wycofana, bo w ministerstwie powołano zespół, który ma rozwiązać problem. Jak podkreślił, zespół ma się zająć m.in. wskazaniem sposobu finansowania świadczeń udzielonych osobom z art. 97 ust. 8 ustawy o świadczeniach zdrowotnych. Dlatego, jak dodał, p.o. prezesa NFZ Marcin Pakulski uznał skargę za bezzasadną i wycofał ją.

Była szefowa Funduszu domagała się wzrostu dotacji z budżetu o blisko miliard złotych.
Na wniosek ministra zdrowia Agnieszka Pachciarz została odwołana pod koniec ubiegłego roku przez premiera.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)