Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Były marszałek nie zgadza się z decyzją o wykluczeniu z PO

0
Podziel się

- Nie mogę pozwolić na to, by moim nazwiskiem wycierano sobie gębę - powiedział dziś Adam Matusiewicz, były marszałek województwa śląskiego.

Były marszałek nie zgadza się z decyzją o wykluczeniu z PO
(AGENCJA SE/East News)
bErTYpOZ

Były marszałek woj. śląskiego Adam Matusiewicz, który stracił to stanowisko w związku z chaosem po uruchomieniu Kolei Śląskich, a w piątek został wykluczony z Platformy Obywatelskiej, zapowiedział, że odwoła się od tej decyzji do krajowego sądu koleżeńskiego.

_ Rozstrzygnięcie nie będzie miało żadnego znaczenia dla układu sił czy politycznej kariery, bo zapadnie z pewnością po wyborach wewnętrznych w Platformie. Robię to dla siebie. Nie mogę pozwolić na to, by moim nazwiskiem wycierano sobie gębę _ - powiedział dziś Matusiewicz.

Matusiewicz był członkiem regionalnego zarządu PO i szefem katowickich struktur partii, jest też radnym sejmiku województwa. Jak informowała w piątek PO, wykluczenie go wiąże się m.in. ze szkodami dla wizerunku Platformy na Śląsku, jakie miały przynieść rządy Matusiewicza w śląskim samorządzie. Chodzi m.in. o kompromitację Kolei Śląskich oraz politykę personalną.

bErTYpPb

Matusiewicz zapowiedział, że wystosuje odwołanie, jak tylko otrzyma na piśmie decyzję o wykluczeniu. _ O tej decyzji dowiedziałem się z mediów, nie miałem żadnej możliwości wypowiedzieć się w tej sprawie _ - zaznaczył.

Także w piątek brat byłego marszałka Jacek Matusiewicz złożył rezygnację z członkostwa w partii. Był on skarbnikiem regionu śląskiego PO, a wcześniej m.in. prezesem należącego do samorządu Funduszu Górnośląskiego. Kierował kołem Platformy w Siemianowicach Śląskich. Jacek Matusiewicz zamierzał się ubiegać w wyborach wewnętrznych o przywództwo w śląskiej PO, rządzonej obecnie przez wiceministra gospodarki Tomasza Tomczykiewicza.

Zdaniem Adama Matusiewicza jego wykluczenie z PO miało z tym faktem ścisły związek. _ Tylko i wyłącznie z tym, bo bratu szło coraz lepiej. Biorąc pod uwagę uzasadnienie mojego wykluczenia, powinno ono przecież nastąpić wiele miesięcy temu _ - ocenił.

Adam Matusiewicz podał się do dymisji w grudniu ubiegłego roku w związku z chaosem na kolei po przejęciu całości przewozów w regionie przez samorządową spółkę Koleje Śląskie. Nowym marszałkiem woj. śląskiego został Mirosław Sekuła z PO.

bErTYpPh
Czytaj więcej w Money.pl
Koleje dostały pół miliona kary. Odwołały się Chodzi o jazdę pociągów z otwartymi drzwiami bocznymi.
PiS: Projekt rządu doprowadzi do strajków Chodzi o projekt nowelizacji m.in. ustawy o komercjalizacji, restrukturyzacji i prywatyzacji przedsiębiorstwa państwowego Polskie Koleje Państwowe.
Marszałek Mirosław Karapyta odwołany Zmiany w samorządzie województwa to skutek kwietniowego aresztowania marszałka przez CBA.
bErTYpPC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)