Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
13.05.2005 14:26

Były wojewoda dolnośląski podejrzany o korupcję pozostanmie w areszcie

Były wojewoda dolnośląski podejrzany o korupcję pozostanmie w areszcie. Wrocławski sąd odrzucił zażalenie na decyzje o aresztowaniu Ryszarda N. Sędzia uznał, że zebrane przez prokuraturę dowody bardzo uprawdopodobniają winę byłego wojewody.

Podziel się
Dodaj komentarz

Były wojewoda dolnośląski podejrzany o korupcję pozostanmie w areszcie. Wrocławski sąd odrzucił zażalenie na decyzje o aresztowaniu Ryszarda N.

Sędzia uznał, że zebrane przez prokuraturę dowody bardzo uprawdopodobniają winę byłego wojewody. Sędzia odrzucił też poręczenia osobiste , które zadeklarowali kardynał Henryk Gulbinowicz i europarlamentarzysta Józef Pinior. Zaznaczył , że przy tych dowodach nie mają one znaczenia. Sędzia dodał także, że areszt jest niezbędny na tym etapie postępowania, później może jednak zostać uchylony lub zamieniony na inne środki zapobiegawcze .

Według prokuratury Ryszard N. przyjął jako łapówkę wycieczkę dla trzech osób do Portugalii wwartosci 22 tys. zł. W zamian dolnośląski biznesmen miał dostawać kontrakty podczas organizacji EXPO.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz