BZ WBK, który stał się Santanderem

Już 16 maja akcjonariusze Banku Zachodniego WBK zdecydują o zmianie nazwy na Santander Bank Polska. Jeśli przegłosowana zostanie zmiana marki, nowa nazwa pojawi się na szyldach bankowych placówek we wrześniu.

Nowa nazwa jest wprost zapożyczona od głównego udziałowca BZ WBK, hiszpańskiego Santandera. Banco Santander jest właścicielem 69,34 proc. akcji Banku Zachodniego.

Czytaj więcej: BZ WBK zmieni nazwę na Santander Bank Polska. "To długoterminowa inwestycja"

W ten sposób do historii przejdzie dobrze znana marka bankowa, która na polskim rynku funkcjonuje od 17 lat. Bank Zachodni WBK powstał w wyniku fuzji Banku Zachodniego z Wielkopolskim Bankiem Kredytowym w 2001 roku. To nie pierwszy taki przypadek.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
TNT
2018-06-12 12:42
Najwyższy czas by wszystkie tzw. filie banków występowały pod faktycznymi nazwami banku-matki. Nie powinno być wydmuszek i przekrętów w nazwach właścicieli.
kaka
2018-05-09 07:50
A potem dawny BZ WBK będzie płacił miliony Santanderowi( spółce matce ) za używanie jego loga. Widać duża kasa jest do wyprowadzenia z kraju ?
polski pieniacz
2018-05-05 22:27
Nie wiem po co te polskie narzekania? Jak sie nie podoba to zmiencie bank i tyle , przenieście sie do polskiego PKO czy Banku spóldzielczego i nie dawajcie zarobic hiszpanom.Przeciez nikt was nie zmusza do korzystania z usług Sandatera!!!
Pokaż wszystkie komentarze (51)