Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

BZ WBK zmieni nazwę na Santander. KNF chce wyjaśnień

0
Podziel się:

Większościowy akcjonariusz Banku Zachodniego miał z nami takie rzeczy konsultować - zaznacza Komisja.

Mateusz Morawiecki - prezes BZ WBK</br>
Mateusz Morawiecki - prezes BZ WBK</br> (Marek Mytnik/CC BY-SA 3.0/wikimedia commons)
bEUtQNEB

Komisja Nadzoru Finansowego poprosiła BZ WBK o wyjaśnienia w sprawie planowanego rebrandingu banku - poinformowała KNF w komunikacie. Komisja spodziewała się bowiem, że działania takie będą z nią konsultowane.

KNF poinformowała, że w związku z pojawiającymi się informacjami na temat planowanego rebrandingu BZ WBK, regulator poprosił bank o wyjaśnienia w kontekście złożonych wcześniej zobowiązań inwestorskich.

_ Większościowy akcjonariusz banku (hiszpański bank Santander) zobowiązał się wobec KNF, że podejmując jakiekolwiek działania w zakresie zmiany nazwy lub marki banku, będzie kierował się przede wszystkim interesem banku, konsultując takie działania z KNF, która będzie informowana o przewidywanych kosztach ponoszonych przez bank w związku z tymi zmianami. Jak dotąd w tej sprawie konsultacji z KNF nie było _ - podkreślono w komunikacie.

bEUtQNED

W poniedziałek prezes BZ WBK Mateusz Morawiecki powiedział, że w 2015 r. BZ WBK planuje rozpocząć rebranding na markę swojego hiszpańskiego inwestora.

_ Operacja będzie się wiązała z pewnymi i dodatkowymi kosztami, których wysokość będziemy znali w III kwartale. W tym roku nie należy się spodziewać większych, zauważalnych kosztów z tego tytułu _ - powiedział Morawiecki. _ Rozpoznawalność marki Santander w Polsce sukcesywnie rośnie. To zrozumiała strategia z punktu widzenia właściciela, bowiem na pozostałych rynkach działa on pod nazwą Santander _ - dodał.

Czytaj więcej w Money.pl

bEUtQNFe
giełda
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)