Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Cannes: "Zatrzymanie Strauss-Kahna znakomitym tematem na film"

0
Podziel się

Szef MFW z zarzutem próby gwałtu.

Cannes: "Zatrzymanie Strauss-Kahna znakomitym tematem na film"
(ec.europa.eu)
bEgRrHKJ

Aresztowanie w USA Dominique'a Strauss-Kahna, dyrektora MFW i znanego działacza francuskiej Partii Socjalistycznej pod zarzutem próby gwałtu to dla socjalistów _ grom z jasnego nieba _ - powiedziała szefowa tej partii, Martine Aubry. Temat ten zdominował też rozmowy podczas festiwalu filmowego w Cannes. Kahn nie będzie mógł tez wziąć udziału w zaplanowanych wcześniej spotkaniach o strefie euro i sytuacji w Grecji.

- _ Wiadomości, które od nocy przychodzą do nas w Nowego Jorku brzmią jak grom z jasnego nieba. Jestem, jak wszyscy, całkowicie zszokowana. Oczekuję, że wszyscy będą szanować zasadę domniemania niewinności. Proszę więc, aby członkowie naszej partii pozostali zjednoczeni i odpowiedzialni _ - powiedziała Martine Aubry.

Strauss-Kahn, nazywany od swoich inicjałów DSK, uważany był za zdecydowanego faworyta wyborów prezydenckich we Francji na wiosnę 2012 roku. W tej sytuacji w tegorocznych socjalistycznych prawyborach naturalną główną kandydatką będzie Aubry; poza nią chcą startować w nich też Francois Hollande i Segolene Royal.

bEgRrHKL

Nawet na festiwalu filmowym w Cannes sprawa aresztowania Dominique'a Strauss-Kahna jest od kilku godzin tematem numer 1. Wszyscy obecni tam dziennikarze mówią o jednym. Ich zdaniem można mówić o politycznym huraganie, który może zmieść szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego z francuskiej sceny politycznej. - _ To byłby temat na świetny film, który w przyszłym roku zobaczymy może w Cannes _ - powiedział jeden z dziennikarzy francuskich.

O tym, jak wielkie wrażenie afera Strauss-Kahna wywołała w Cannes, świadczy najlepiej fakt, że festiwalowa telewizja, która od tygodnia nadaje tylko transmisje z galowych projekcji, konferencje prasowe oraz wywiady, przerwała swój normalny program. Na dziesiątkach rozmieszczonych w Pałacu Festiwalowym monitorach widzimy teraz programy francuskich telewizji informacyjnych, mówiących wyłącznie o kłopotach Strauss-Kahna.

Miał rozmawiać o przyszłości strefy euro i Grecji

Aresztowanie szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego burzy kalendarz spotkań poświęconych problemom strefy euro. Odwołano już rozmowy Dominika Strauss-Kahna z kanclerz Niemiec Angelą Merkel.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/55/t37175.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zarzuty;dla;strauss-kahna;bez;znaczenia,82,0,829778.html) "Zarzuty dla Strauss-Kahna bez znaczenia"
Dzisiejsze spotkanie w Berlinie miało dotyczyć m.in. sytuacji w Grecji. Ta sprawa będzie też temat jutrzejszego spotkania w Brukseli. Tam również zabraknie szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

bEgRrHKR

Zatrzymanie szefa MFW nastąpiło w trudnym czasie dla strefy euro. Coraz głośniej mówi się bowiem o tym, że wdrożony przed rokiem plan ratunkowy dla Grecji to za mało. Prawdopodobnie Atenom trzeba będzie pożyczyć jeszcze kilkadziesiąt miliardów euro. Fundusz ma w tej sprawie wiele do powiedzenia.

62-letni Strauss-Kahn został dziś rano zatrzymany w Nowym Jorku i w niedzielę postawiono mu zarzuty próby gwałtu pokojówki, przemocy seksualnej wobec niej oraz bezprawnego uwięzienia.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/188/t112572.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/amerykanie;uratowali;grecje;bo;bali;sie;zarazy,252,0,690428.html) Amerykanie uratowali Grecję? Bo bali się zarazy Rząd Obamy obawiał się, że brak reakcji na kryzys może mieć globalne konsekwencje.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/105/t86633.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grecja;poza;strefa;euro;to;kombinacja;kryzysow;walutowego;i;bankowego,72,0,829768.html) Grecja poza strefą euro to kombinacja kryzysów walutowego i bankowego Zdaniem ekonomistów ewentualne wyjście tego kraju z Eurolandu spowodowałoby niekorzystne dla Polski zawirowania na rynkach finansowych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/179/t97971.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/niemcy;wykonaja;wyrok;na;grecji;blokuja;pomoc,12,0,826636.html) Niemcy wykonają wyrok na Grecji? Blokują pomoc Berlin domaga się oceny międzynarodowych ekspertów w sprawie realizacji obecnego programu ratunkowego.
bEgRrHLm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)