Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Caritas Polska prosi o wpłaty dla ofiar tajfunu

0
Podziel się:

Caritas Polska przekazała 50 tysięcy euro na doraźną pomoc dla ofiar tajfunu na Filipinach.

Caritas Polska prosi o wpłaty dla ofiar tajfunu
(Rex Features/EastNews)
bECCrNat

Taką informację przekazał ksiądz Marian Subocz, dyrektor tej charytatywnej organizacji.

Poinformował też o rozpoczęciu akcji pozyskiwania funduszy dla poszkodowanych na Filipinach przez wpłaty na konto Caritasu i wysłanie specjalnego sms-a. Ksiądz Marian Subocz poprosił jednocześnie wszystkich ludzi dobrej woli o współpracę. _ Postarajmy się w sposób szczególny okazać solidarność. Nie możemy przesyłać żywności ani paczek bezpośrednio na Filipiny ze względu na koszty - dlatego ci, którzy mogą niech wesprą nas materialnie _ - zaapelował.

W przesłanym komunikacie napisano, że decyzja o bezpośrednich działaniach pomocowych Caritas Polska zależna będzie od rozpoznania potrzeb. W tej chwili interwencyjnie i rozpoznawczo działają tam Caritas USA i Caritas Wielkiej Brytanii. Akcja koordynuje Caritas Internationalis.

bECCrNav

Filipiny liczą straty po potężnym tajfunie

  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://manager.money.pl/galerie/filipiny-licza-straty-po-poteznym-tajfunie-g644091.html)

Numer konta na który można wpłacać pieniądze, z dopiskiem Filipiny, znajduje się na stronie: www.caritas.pl. Można też wysłać sms-a o treści POMAGAM na numer 72052. Koszt: 2 złote 46 groszy z VAT.

Czytaj więcej w Money.pl

bECCrNaW
KOMENTARZE
(0)