Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zamówienie publiczne
12.11.2012 10:51

CBA zatrzymało pracowników trzech firm energetycznych

Jest podejrzenie, że wręczono łącznie blisko 100 tys. zł łapówek przy zamówieniach publicznych na inwestycje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AGENCJA SE/East News)

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dziewięciu pracowników trzech firm energetycznych podejrzewanych o ustawianie zamówień publicznych - poinformował rzecznik CBA Jacek Dobrzyński.

Do zatrzymań doszło w Radomiu i jego okolicach, Zamościu oraz Białymstoku. Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 33 do 57 lat - właściciel prywatnego przedsiębiorstwa energetycznego, dwóch dyrektorów, trzech kierowników i trzech specjalistów jednej ze spółek energetycznych.

CBA podejrzewa, że wręczono łącznie blisko 100 tys. zł łapówek przy ustawianiu korzystnych wyników zamówień publicznych związanych z inwestycjami na terenie województwa lubelskiego.

Sprawa zostanie przekazana przez CBA do Prokuratury Okręgowej w Lublinie - poinformował Dobrzyński.

Czytaj więcej w Money.pl
Były szef CBA chce kontroli w prokuraturze Gdyby śledztwo zakończyło się zarzutami, w stan oskarżenia zostaliby postawieni sędziowie Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu, śledcza z prokuratury Wrocław Krzyki-Zachód, a nawet sędziowie Sądu Najwyższego.
Jest nowa afera? CBA sprawdza urzędników W Urzędzie Miejskim w Łomży weryfikowane jest zamówienie publiczne na dostawę samochodu osobowego zakupionego dla urzędu w lipcu tego roku
Szef CBA mówi, czym zajmuje się jego Biuro Sprawy prowadzone przez CBA dotyczyły najczęściej korupcji w administracji samorządowej,.
Tagi: zamówienie publiczne, cba, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, gospodarka polska, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz