Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

CDU chce umożliwienia występowania ze strefy euro

0
Podziel się:

Niemiecka partia wyjdzie z nową inicjatywą dotyczącą eurolandu.

CDU chce umożliwienia występowania ze strefy euro
(Deutscher Bundestag/Lichtblick/Achim Melde)
bESSDjfp

Rządząca w Niemczech Unia Chrześcijańsko-Demokratyczna (CDU)
chce umożliwienia opuszczania strefy euro tym państwom, które nie są w stanie przestrzegać zasad funkcjonowania unii walutowej - poinformował dziennik _ Financial Times Deutschland _.

Jego artykuł na ten temat zreferowała agencja dpa. Według gazety, projekt odpowiedniej uchwały kierownictwo CDU przedstawi na rozpoczynającym się w niedzielę zjeździe partii w Lipsku.

_ - Jeśli państwo członkowskie trwale nie będzie chcieć lub nie będzie w stanie przestrzegać zasad związanych z posługiwaniem się wspólną walutą, powinno mieć możliwość dobrowolnego wystąpienia ze strefy euro, bez opuszczania Unii Europejskiej _ - cytuje _ FTD _ tekst dokumentu. Państwo takie byłoby zrównane w prawach z tymi państwami członkowskimi UE, które nie wprowadziły u siebie euro.

bESSDjfr

Dotychczasowe traktaty Unii Europejskiej nie zawierają żadnych postanowień regulujących kwestię występowania państw ze strefy euro.

Czytaj więcej o kłopotach eurolandu
[ ( http://static1.money.pl/i/h/201/t100297.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/niemcy;przekonani;ze;grecja;bez;przyszlosci;w;euro,3,0,959235.html) Niemcy przeciw Grekom. Bez przyszłości... Dwie trzecie Niemców (68 proc.) uważa, że Grecja nie ma przyszłości w strefie euro.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/222/t178654.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/waza;sie;losy;strefy;euro;decyzji;nie;bedzie,118,0,951670.html) Przecieki ze szczytu: Bez konkretów przez Grecję Ostateczna decyzja prawdopodobnie rozbija się o to, jak dużą część długu Grecji umorzyć.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/151/t84887.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/sa;za;wlaczeniem;krajow;spoza;euro;w;reformy;eurolandu,110,0,912750.html) Poparli akcję Polskę w sprawie strefy euro _ Sueddeutsche Zeitung _ poparł pomysł Polski na wspólny list 17. państw w tej sprawie.
bESSDjfS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)