Notowania

cegielski
02.11.2009 12:54

Cegielski zacznie spłacać długi?

Firma porozumiała się z wierzycielem, który złożył wniosek o upadłość Cegielskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Radomil/GNUDL/Wikipedia)

Ugodę dotyczącą spłaty zadłużenia zawarł zarząd H. Cegielski Poznań SA z firmą _ Dachbud _ z Poznania, którazłożyła do sądu wniosek o upadłość Cegielskiego.

- Warunkiem wejścia ugody w życie jest wycofanie wniosku - poinformował prezes H. Cegielski Jarosław Lazurko.

Firma Dachbud złożyła w Sądzie Rejonowym w Poznaniu wniosek o upadłość z opcją likwidacji spółki H. Cegielski Poznań SA. Cegielski jest winny wierzycielowi ok. 1,5 mln złotych za wykonane w firmie prace budowlane.

_ - Ugoda obejmuje spłatę zadłużenia w ratach, począwszy od listopada do kwietnia przyszłego roku. Podobne propozycje będziemy przedstawiali innym naszym wierzycielom _ - mówi Lazurko.

H. Cegielski Poznań SA ma obecnie około 40 mln zł długu.
Podstawowym źródłem dodatkowych środków, które będą przekazane na zobowiązania spółki, ma być przekazanie Agencji Rozwoju Przemysłu Fabryki Pojazdów Szynowych (FPS), która później będzie sprzedana na wolnym rynku.

W tej chwili trwa wycena majątku FPS i szacowanie wartości firmy. Po jej przekazaniu poziom zadłużenia Cegielskiego ma osiągnąć _ normalny _ poziom zadłużenia, który zazwyczaj sięga ok. 20-25 mln zł.

Kolejnym źródłem dochodów ma być sprzedaż gruntów, które firma posiada w Poznaniu i Wągrowcu (Wielkopolskie) oraz wyprzedaż zapasów materiałowych, których wartość określa się na ponad 100 mln zł.

Tagi: cegielski, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz