Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
przemyt papierosów
15.01.2013 12:09

Celnicy udaremnili przemyt papierosów o wartości miliona złotych

Przestępcy usiłowali przewieźć przez granicę 135 tysięcy paczek papierosów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Leszek Kotarba/East News)

Przestępcy usiłowali przewieźć przez granicę 135 tysięcy paczek papierosów o wartości ponad miliona złotych. Towar schowany był w transporcie palet drewnianych jadącym z Litwy do Niemiec.

Gdy funkcjonariusze Służby Celnej z przejścia w Budzisku postanowili prześwietlić ciężarówkę rentgenem okazało się, że oprócz palet może znajdować się coś więcej. W trakcie rewizji odnaleźli kartony a w nich 135 tysięcy paczek papierosów oznaczonych rosyjskimi znakami akcyzy. Szacunkowa wartość kontrabandy przekracza milion złotych.

Samochód wraz z przemycanymi papierosami został zarekwirowany przez celników. Teraz ustalają oni skąd dokładnie pochodziły i kto miał być ich odbiorcą. 45-letniemu Łotyszowi, który przewoził przemycany towar grozi do pięciu lat więzienia.

To pierwszy w tym roku tak duży przemyt papierosów udaremniony przez podlaską Służbę Celną. W całym ubiegłym roku przechwyciła ona blisko sześć i pół miliona paczek papierosów.

Czytaj więcej w Money.pl
Sprzedawał spirytus techniczny jako wódkę Skład alkoholu i tytoniu z przemytu wykryła Służba Celna w Inowrocławiu na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.
Tak coraz częściej przemycają papierosy Szczegółowe kontrole na przejściach granicznych sprawiły, że przemytnicy papierosów z Ukrainy coraz częściej usiłują przerzucać kontrabandę przez "zieloną granicę".
Przemytnicy narkotyków kończą działalność Dziewięć osób odpowie za przemyt narkotyków z Holandii. W sumie przerzucili do Polski środki odurzające o łącznej wartości 20 milionów złotych.
Tagi: przemyt papierosów, przemyt, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz