Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Cena ropy w górę. Przez decyzję ONZ

0
Podziel się:

Ceny przekroczyły 103 dol. za baryłkę. Inwestorzy obawiają się, że operacja wojskowa przeciw siłom Kaddafiego zagrozi eksportowi ropy naftowej.

Cena ropy w górę. Przez decyzję ONZ
(Seesea/Dreamstime)
bESIOeqJ

Ceny ropy na rynkach azjatyckich wzrosły powyżej 103 dolarów za baryłkę po tym, jak rezolucja Rady Bezpieczeństwa ONZ de facto zezwoliła na operacje militarne w Libiiw obronie ludności cywilnej. Inwestorzy obawiają się, że konflikt zagrozi dostawom ropy.

Inwestorzy obawiają się, że operacja wojskowa przeciw siłom wiernym przywódcy libijskiego reżimu Muammarowi Kadafiemu przedłuży konflikt w tym kraju i zagrozi eksportowi ropy naftowej.

Eskalacja walk w Libii zaszkodziła tamtejszemu przemysłowi naftowemu i zmniejszyła znacząco dzienne wydobycie tego należącego do OPEC kraju, które w normalnych warunkach utrzymywało się na poziomie 1,6 mln baryłek dziennie.

bESIOeqL

Intensywność walk i atakowanie instalacji naftowych były szokiem dla wielu obserwatorów - pisze AP. Zdaniem ekspertów decyzja ONZ wpłynie na przedłużenie walk w Libii.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/88/t135000.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wojska;kaddafiego;w;bengazi;powstancy;zaprzeczaja,119,0,795767.html) Wojska Kaddafiego w Bengazi? Powstańcy zaprzeczają Rebelianci twierdzą, że odparli atak i zestrzelili dwa samoloty.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t135301.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kaddafi;nie;bedzie;litosci;dla;buntownikow,108,0,796012.html) Kaddafi: "Nie będzie litości dla buntowników" Jeśli rebelianci nie opuszczą Bengazi do północy, dyktator zamierza zacząć _ wielkie bombardowania _ miasta.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/19/t79379.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/surowce/wiadomosci/artykul/zamieszki;w;bahrajnie;ciagna;ceny;ropy;w;gore,229,0,794597.html) Zamieszki w Bahrajnie ciągną ceny ropy w górę Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na kwiecień, drożeje na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku o 1,11 USD do 98,29 dolarów.
bESIOerm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)