Notowania

ubezpieczenia
11-10-2018 (09:20)

Cenę ubezpieczenia sprawdzisz w 20 sekund. To koniec internetowych porównywarek?

Rynek ubezpieczeniowy w końcu dojrzał do nowych technologii, zarówno w relacjach z klientem, jak i w wewnętrznych procesach. Kupno ubezpieczenia jeszcze nigdy nie było tak proste. I tak szybkie.

Podziel się
Dodaj komentarz

- Niedawno uprościliśmy nasze kalkulatory na stronie mobile i już w 20 sekund można wyliczyć cenę ubezpieczenia. Wystarczy zeskanować kod QR z dowodu rejestracyjnego i wpisać kilka dodatkowych danych do prostego formularza – zapewnia Agnieszka Wrońska, prezes Link4.

Podobnie działa proces likwidacji szkody, który klienci mogą przeprowadzić także z poziomu komórki. - Taka możliwość u nas istnieje już od ponad roku. Służy do tego moduł na stronie uruchamiany z linku na dowolnym urządzeniu mobilnym bądź komputerze stacjonarnym, dzięki czemu ubezpieczony nie musi instalować kolejnej aplikacji, z której będzie korzystać incydentalnie albo w ogóle. Na dedykowanej stronie klient wypełnia formularz i załącza zdjęcia szkody na pojeździe lub w mieszkaniu. Jeśli poszkodowany zaakceptuje przedstawioną w uproszczonym procesie ofertę, wypłata odszkodowania może nastąpić w ciągu 24 godzin od zgłoszenia. Średnio proces ten trwa około 4 dni i jest od kilku do kilkunastu dni krótszy od procesu standardowego z udziałem rzeczoznawcy – dodaje prezes Wrońska.

Jak to możliwe, że obsługa szkody jest tak szybka? Link4 wykorzystuje do pracy roboty. Wszystko zaczęło się od dwóch robotów, które wspierają obsługę szkodową w obszarze automatycznego wysyłania zleceń oględzin i proces likwidacji szkód osobowych – to Zuza i Bogdan.

Od maja 2018 roku wprowadzono do firmy kolejne cztery kolejne roboty, które wspierają procesy, m.in. w obsłudze składek w procesie sprzedaży i wysyłaniu zapytań o szkodliwość.

Tagi: ubezpieczenia, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-10-2018

lechZa auto ubezpieczenie OC w AXA płacę 420 zł, link4 zaproponował mi 700 zł. I tyle w temacie.

11-10-2018

zgrozaazeby porownac oferty ubezpieczen to potrzeba im dac wszyskie dane z nr buta,kapelsza itd a z daych beda korzystac jak nie skorzystasz z polisy

11-10-2018

PiotrCzemu nie ma oznaczenia "art. sponsorowany" ??

Rozwiń komentarze (8)