Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ceny w UE: W Polsce najtańsza żywność i elektronika

0
Podziel się:

Polska jest też w czołówce jeśli chodzi o najtańszą odzież.

Ceny w UE: W Polsce najtańsza żywność i elektronika
(Christian Kadluba/flickr (CC BY-SA 2.0))

Nad Wisłą jest najtańsza żywność, a także elektronika użytkowa - informuje "Puls Biznesu", powołując się na najnowsze unijne statystyki dotyczące cen detalicznych.

Okazuje się, że Polska jest też w czołówce jeśli chodzi o najtańszą odzież - wyprzedza nas pod tym względem tylko Bułgaria i Węgry.

Najdroższa żywność jest z kolei w Danii, Austrii i Finlandii, najmniej płacą za nią, obok Polaków, Rumuni i Bułgarzy. Najwyższe ceny odzieży dotykają zaś Szwedów i podobnie jak w przypadku żywności - Duńczyków oraz Finów.

Alkohole i papierosy najdroższe są natomiast w Irlandii, Wielkiej Brytanii i Finlandii, a najtańsze - w Bułgarii, na Węgrzech, w Czechach i Rumunii.

Czytaj więcej w Money.pl
Japończycy zainteresowani polskim atomem Jeśli chodzi o realizację projektu budowy elektrowni atomowej w Polsce, takie firmy japońskie jak Hitachi czy Toshiba, czy Mitsubishi, są tym tematem bardzo zainteresowane - powiedział Yosuke Takagi.
Unia ocenia gospodarkę. Nie tylko pochwały Eksperci uważają, że Polska musi dokonać reform, aby uniknąć pułapki średniego dochodu. Zobacz raport.
Umowa Ukrainy z UE. "To ogromna szansa" _ - To dla Ukrainy niewątpliwie ogromna szansa poprawienia swojej struktury ekonomicznej, a wraz z tym dobrobytu obywateli. Myślę, że Ukraina generalnie zyska - _ ocenił ekspert kijowskiego Centrum im. Razumkowa.
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)