Notowania

pkn orlen
29.01.2014 08:45

Ceny benzyny i oleju napędowego spadają

W tym roku to dziewiąta obniżka cen benzyny i ósma obniżka cen oleju napędowego w płockim koncernie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(orlen.pl)

PKN Orlen obniża hurtowe ceny benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 o 7 zł, benzyny bezołowiowej Super Plus 98 o 10 zł i oleju napędowego o 5 zł na tysiąc litrów - poinformował płocki koncern.

Ostatecznie o korekcie cen detalicznych zdecydują właściciele stacji paliw - w przypadku benzyny Super Plus 98 może to być spadek o 1 gr na litrze.

Od środy hurtowe ceny paliw w PKN Orlen wynoszą: benzyna bezołowiowa Eurosuper 95 - 4 tys. 115 zł za tysiąc litrów; benzyna bezołowiowa Super Plus 98 - 4 tys. 199 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Ekodiesel - 4 tys. 182 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Arktyczny 2 - 4 tys. 362 zł za tysiąc litrów.

W tym roku to dziewiąta obniżka cen benzyny i ósma obniżka cen oleju napędowego w płockim koncernie. W tym czasie benzyna drożała tam jedenaście razy, a olej napędowy dziesięć razy. Jak podał PKN Orlen, hurtowa cena paliwa odnawialnego BIO 100 spada o 5 zł i wynosi 4 tys. 132 zł za tysiąc litrów.

Koncern obniża od dziś również hurtową cenę oleju grzewczego Ekoterm Plus o 5 zł na tysiąc litrów - poinformował płocki koncern. Decyzja ta oznacza, że cena Ekotermu Plus wynosi obecnie 2 tys. 984 zł za tysiąc litrów.W tym roku to dwunasta obniżka ceny oleju grzewczego w płockim koncernie. W tym czasie paliwo to drożało tam siedem razy.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: pkn orlen, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz