Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ceny benzyny w Polsce. Orlen podnosi stawki

0
Podziel się:

W tym roku to kolejna podwyżka cen benzyny i jedenasta podwyżka cen oleju napędowego w płockim koncernie.

Ceny benzyny w Polsce. Orlen podnosi stawki
(orlen.pl)

PKN Orlen podnosi od dziś hurtowe ceny benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 o 12 zł, benzyny bezołowiowej Super Plus 98 o 11 zł i oleju napędowego o 8 zł na tysiąc litrów - poinformował płocki koncern.

Ostatecznie o korekcie cen detalicznych zdecydują właściciele stacji paliw - w przypadku benzyny może to być wzrost o 1 gr na litrze.

Od czwartku hurtowe ceny paliw w PKN Orlen wynoszą: benzyna bezołowiowa Eurosuper 95 - 4 tys. 200 zł za tysiąc litrów; benzyna bezołowiowa Super Plus 98 - 4 tys. 258 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Ekodiesel - 4 tys. 294 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Arktyczny 2 - 4 tys. 474 zł za tysiąc litrów.

W tym roku to ósma podwyżka cen benzyny i jedenasta podwyżka cen oleju napędowego w płockim koncernie. W tym czasie benzyna taniała tam pięć razy, a olej napędowy jeden raz.

Jak podał płocki koncern, hurtowa cena paliwa odnawialnego BIO 100 wzrasta o 8 zł i wynosi 4 tys. 244 zł za tysiąc litrów.

PKN Orlen podnosi również od dziś hurtową cenę oleju grzewczego Ekoterm Plus o 7 zł na tysiąc litrów. Decyzja PKN Orlen oznacza, że cena Ekotermu Plus wynosi obecnie 3 tys. 43 zł za tysiąc litrów.

To jedenasta w tym roku podwyżka ceny oleju grzewczego w płockim koncernie. W tym czasie paliwo to taniało tam jeden raz.

Czytaj więcej w Money.pl
Zmiany cen benzyny i oleju. Będzie taniej? Ostatecznie o korekcie cen detalicznych zdecydują właściciele stacji paliw - w przypadku oleju napędowego może to być wzrost o 1 grosz na litrze.
Oni za litr benzyny płacą nieco ponad 4 zł Koncern obniża hurtowe ceny benzyny o 8 zł, a oleju napędowego o 9 zł na tysiąc litrów.
PKN Orlen obniża ceny. Co będzie tańsze? Tańsza benzyna, olej grzewczy i olej napędowy. PKN Orlen obniża ceny
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)