Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ceny gazu w dół czy w górę? Urząd Regulacji Energetyki ujawnia

0
Podziel się

- Na pewno nie będzie podwyżek od 1 listopada - zapewnia Marek Woszczyk.

Ceny gazu w dół czy w górę? Urząd Regulacji Energetyki ujawnia
(Reporter)
bCXsWsoR

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki ma dobrą wiadomość dla gospodarstw domowych. Zdaniem Marka Woszczyka, do końca roku nie będzie podwyżki cen gazu dla klientów indywidualnych.
_ - Zwolnienia od podatku akcyzowego na gaz, nad którymi wciąż trwają prace, na pewno obejmują gospodarstwa domowe - _ mówi prezes URE. Zapewnia, że na pewno nie będzie podwyżek od 1. listopada. Jego zdaniem do podniesienia opłat za gaz w gospodarstwach domowych, może dojść najwcześniej styczniu 2014 roku.

_ - Wciąż czekamy na przepisy nowelizujące wprowadzenie akcyzy na gaz - _dodaje Marek Woszczyk.

Dodaje jednak, że i tu katalog zwolnień jest dość duży: _ Płatnicy akcyzy, sprzedawcy gazu, aby obciążyć nim klientów, muszą mieć zatwierdzone przez URE zmiany do 17 października - _ podkreśla Marek Woszczyk._ - Przepisy pozwalają na podwyżki nie wcześniej niż 14 dni od icj zatwierdzenia i opublikowania - _ tłumaczy.

bCXsWsoT

Źródło: PGNiG

Tymczasem URE czeka na koniec prac nad nowelizacją prawa o akcyzie. Od akcyzy ma być zwolnione m.in. zużycie gazu w celach opałowych, do przewozu towarów i pasażerów koleją, w pracach rolniczych i ogrodniczych, w hodowli ryb oraz w leśnictwie.

bCXsWspu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)