Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ceny nieruchomości w górę przez nową ustawę?

0
Podziel się:

Resort Waldemara Pawlaka chce, by od 1 stycznia 2015 roku wszystkie nowe i remontowane budynki miały kolektor słoneczny.

Ceny nieruchomości w górę przez nową ustawę?
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bECKuQLF

Resort Waldemara Pawlaka chce, by od 1 stycznia 2015 roku wszystkie nowe i remontowane budynki miały kolektor słoneczny, wiatrak, pompę cieplną lub fotoogniwo.

_ Dziennik Gazeta Prawna _ przewiduje, że w związku z tym ceny nieruchomości pójdą w górę. Propozycja zmian ma się znaleźć w projekcie ustawy o odnawialnych źródłach energii. Wiceminister gospodarki Mirosław Kasprzak zapowiada, że inwestorzy, którzy nie spełnią wymogów dotyczących instalacji na przykład kolektorów, nie dostana pozwolenia na budowę lub użytkowanie. Nad przestrzeganiem przepisów będą czuwać urzędnicy lokalnych nadzorów budowlanych.

Do 2020 roku 15 procent całej produkowanej w Polsce energii ma pochodzić ze źródeł odnawialnych. Żeby osiągnąć ten pułap, każdy nowy i każdy remontowany budynek będzie musiał mieć instalację, która zapewnia, że źródłem co najmniej 13 procent zużywanej przez domowników energii będą zasoby odnawialne.

bECKuQLH
Czytaj więcej w Money.pl Money.pl
Rynek nieruchomości odczuje Euro 2012 Euro to nie tylko stadiony - przekonują analitycy. Zobacz, jak piłkarskie rozgrywki mogą wpłynąć na ceny.
Chcesz sprzedać mieszkanie? Tyle to potrwa Czas potrzebny do sprzedania nieruchomości, może być wskaźnikiem sytuacji na rynku mieszkaniowym. Zobacz jak się zmienił.
Właśnie takie mieszkania lubimy wynajmować Największym zainteresowaniem najemców cieszą się małe mieszkania, nie większe niż 40-50 m kw., dwupokojowe i w bloku z wielkiej płyty.
bECKuQMi
nieruchomości
wiadomości
KOMENTARZE
(0)