Notowania

ceny owoców i warzyw
13.07.2012 14:55

Ceny owoców i warzyw w dół. Co dalej?

W drugim tygodniu lipca owoce i warzywa nadal taniały na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AlexRaths/iStockphoto)

W drugim tygodniu lipca owoce i warzywa nadal taniały na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach. Rzecznik największego w kraju rynku Małgorzata Skoczewska poinformowała, że w sprzedaży są już krajowe jabłka, kosztują po 2-3,6 zł za kilogram.

Można już kupić krajowe brzoskwinie można w cenie 2,5-4 zł za kg, staniały maliny, sprzedawane są w hurcie po 7-8 zł za kilogram, czyli nieco taniej niż rok wcześniej. Za czereśnie trzeba zapłacić 5-15 zł za kg w zależności od gatunku.

W ubiegłym roku kosztowały minimum 10 zł za kg. Tanie są borówki amerykańskie, które kosztują 15-17 zł za kg, czyli o połowę taniej niż przed rokiem. Wiśnie sprzedawane są po 5-6 zł za kg, tzn. kosztują podobnie jak ubiegłym roku.

Na runku hurtowym pojawiły się pierwsze tegoroczne jabłka odmian: early geneva i papierówka. Pierwsze kosztują po 3-3,6 zł za kg, a papierówki są po 2-2,75 zł/kg. W ubiegłym roku pierwsze papierówki w sprzedaży w Broniszach pojawiły się dopiero 20 lipca.

Duża jest podaż pomidorów, za kilogram trzeba zapłacić 2-3,6 zł kg, czyli tyle co w ubiegłym roku. Są już dostawy polskiej papryki kolorowej, która kosztuje po 5-7 zł za kg, to taniej niż rok temu. Staniała papryka zielona (2,3-2,8 zł/kg), jest nieznacznie tańsza niż rok temu.

Za kalafiory trzeba zapłacić średnio 1,50 zł za sztukę. Kapusta w ofercie hurtowej w Broniszach kosztuje 1,30-2,00 zł za główkę. Staniała młoda cebula, jej dostawy w ostatnich dniach wzrosły. Teraz maksymalna cena kilograma nie przekracza 3 zł._ - Nadal tania jest fasola szparagowa (3-4 zł/kg) i bób (3,5-4,0 zł/kg), bo dużo jest dostawców tych warzyw - _ tłumaczy Skoczewska.

Tagi: ceny owoców i warzyw, owoce, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz