Notowania

ceny paliw
28.07.2012 12:17

Ceny paliw. Benzyna nieco drożeje

PKN Orlen podnosi hurtowe ceny benzyny o 2 zł i obniża hurtowe ceny oleju napędowego o 10 zł za tysiąc litrów. O 9 zł na tysiąc litrów wzrosły ceny benzyn bezołowiowych w Grupie Lotos.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

* PKN Orlen podnosi hurtowe ceny benzyny o 2 zł i obniża hurtowe ceny oleju napędowego o 10 zł za tysiąc litrów. O 9 zł *na tysiąc litrów wzrosły ceny benzyn bezołowiowych w Grupie Lotos.

O korekcie cen detalicznych zdecydują ostatecznie właściciele stacji paliw - w przypadku oleju napędowego może to być spadek o 1 gr na litrze.

Od soboty hurtowe ceny paliw w PKN Orlen wynoszą: benzyna bezołowiowa Eurosuper 95 - 4 tys. 442 zł za tysiąc litrów; benzyna bezołowiowa Super Plus 98 - 4 tys. 525 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Ekodiesel - 4 tys. 454 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Arktyczny 2 - 4 tys. 634 zł za tysiąc litrów.

W tym roku to 93. podwyżka cen benzyny i 49. obniżka cen oleju napędowego w płockim koncernie. W tym czasie benzyna taniała tam 56 razy, natomiast olej napędowy drożał 88 razy.

Jak podał PKN Orlen, hurtowa cena paliwa odnawialnego BIO 100 spada o 10 zł i wynosi 4 tys. 404 zł za tysiąc litrów.

Również Grupa Lotos zmieniła ceny hurtowe większości paliw. O 9 zł na tysiąc litrów wzrosły ceny benzyn bezołowiowych 95, 95AL oraz 98.

Niezmieniona pozostała cena oleju napędowego Eurodiesel, a o 10 zł na tysiąc litrów staniał olej napędowy do celów opałowych Lotos Red. Lotos zaznaczył, że termin i wysokość zmian cen na stacjach paliw jest niezależną decyzją ich właścicieli.

Czytaj więcej w Money.pl
Orlen i... Kto ma najwięcej stacji benzynowych? Są dane z rynku paliw. Wiemy, kto ma najwięcej stacji benzynowych.
Rząd ma projekt. LPG może być tańszy o 10 gr Ministerstwo Gospodarki oraz Ministerstwo Transportu ustaliły zakres zmian w prawie, które umożliwią samoobsługę przy tankowaniu LPG.
Znów złe wieści dla kierowców. Koniec... Analitycy prognozują zmiany cen paliw na stacjach benzynowych w najbliższych dniach.
Tagi: ceny paliw, tankowanie, beznzyna, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz