Notowania

ceny paliw
16.09.2011 14:30

Ceny paliw na stacjach wzrosną

W nadchodzącym tygodniu ceny paliw na stacjach benzynowych nadal będą rosły.

Podziel się
Dodaj komentarz
(striatic/CC/Flickr)

W nadchodzącym tygodniu ceny paliw na stacjach benzynowych nadal będą rosły. To skutek m.in. wciąż wysokiego poziomu cen ropy i paliw gotowych na rynku europejskim przy gwałtownym osłabieniu złotego wobec dolara - wskazali analitycy rynku paliwowego.

Analitycy BM Reflex stwierdzili w piątkowym komunikacie, że w przyszłym tygodniu dalsze wzrosty cen nie będą dotyczyć wyłącznie benzyny i oleju napędowego, ale również LPG. _ Za litr autogazu płacimy 2,54 zł, czyli o 6 groszy na litrze więcej niż przed tygodniem. W przypadku LPG to prawdopodobnie początek podwyżek i w krótkim okresie za litr autogazu możemy płacić 2,65 - 2,70 zł. Ceny Eurosuper 95 będą kształtowały się na poziomie 5,15 - 5,30 zł/ i oleju napędowego 5,10 -5,18 zł/l _ - napisali eksperci z Refleksu w komunikacie.

Obecnie za litr oleju napędowego trzeba średnio zapłacić 5,11 zł, a za litr popularnej _ 95 _ - 5,17 zł. W obu przypadkach w skali tygodnia jest to wzrost o 11 gr. W przypadku Superplus 98 - obecnie za litr trzeba średnio zapłacić 5,36 zł, czyli o 9 gr więcej niż przed tygodniem.

Analitycy portalu e-petrol.pl są zdania, że decydujący wpływ na ceny ropy na świecie mają w ostatnim czasie posunięcia banków centralnych, w których rynek upatruje nadziei na rozwiązanie sytuacji kryzysowej. _ W Polsce niezmiennie poziomy cenowe na stacjach tankowania kształtują posunięcia rodzimych koncernów paliwowych _ - napisano w komunikacie portalu.

Z prognoz e-petrol.pl wynika, że w sobotę PKN Orlen jak i Grupa Lotos mogą jeszcze utrzymać ceny paliw w swoich cennikach na niezmienionym poziomie. Podwyżki o 40-50 zł netto na 1000 l w przypadku benzyny i 7-25 zł netto dla diesla mogą natomiast zostać wprowadzone na początku przyszłego tygodnia.

Jak wskazali eksperci BM Reflex, dzięki ostatnim podwyżkom cen detalicznych nieznacznie poprawia się sytuacja właścicieli stacji, którzy są w stanie realizować choćby minimalną marżę. _ Wciąż jednak do stabilizacji na rynku hurtowym i detalicznym droga daleka _ - podkreślono w komunikacie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/84/t137044.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/6;zlotych;za;benzyne;ceny;paliw;znowu;poszly;w;gore,105,0,892521.html) 6 złotych za benzynę? Ceny paliw znowu poszły w górę PKN Orlen ogłosił podwyżkę, to kolejna taka decyzja w ostatnich dniach. Od rekordu dzieli nas coraz mniej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/95/t154463.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pomysl;na;tansze;paliwo;kaczynski;go;ujawnia,174,0,890542.html) Pomysł na tańsze paliwo? Kaczyński go ujawnia Prezes PiS domagając się od rządu skutecznej walki z drożyzną, nazwał premiera: _ Donald nic nie mogę Tusk _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/164/t111268.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/juz;wkrotce;benzyna;za;6;zlotych,188,0,884924.html) Benzyna po 6 złotych? "To prawdopodobne" Ceny paliw biją rekordy, ale to jeszcze nie koniec. Powodem galopujących cen paliw są spekulacje.
Tagi: ceny paliw, paliwa, ceny, wrost, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz