Notowania

ceny paliw
28.06.2012 14:23

Ceny paliw na wakacje. Jest prognoza

Dobre informacje dla kierowców - paliwa tanieją i wiele na to wskazuje, że przynajmniej w pierwszej połowie wakacji mogą się utrzymać na obecnym poziomie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Dobre informacje dla kierowców - paliwa tanieją i wiele na to wskazuje, że przynajmniej w pierwszej połowie wakacji mogą się utrzymać na obecnym poziomie, albo ich ceny jeszcze trochę spadną.

Ceny benzyny są najniższe od trzech miesięcy, a oleju napędowego od sześciu.
Krzysztof Romaniuk z Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego wyjaśnia, że przyczyny są dwie: gospodarcze i polityczne. Uspokoiła się sytuacja w Iranie, w miarę spokojnie jest też w państwach afrykańskich skąd pochodzi część dostaw ropy naftowej. Mówiąc o przyczynach gospodarczych zwraca uwagę na pogorszenie nastrojów w Europie, a oprócz tego wymienia spadek konsumpcji paliw w USA.

Krzysztof Romaniuk dodaje, że spadki widać na stacjach paliw wszystkich sieci. W jego opinii jest jeszcze miejsce na większe obniżki. Mogą być one wprowadzane dwutorowo: poprzez kolejne obniżki cen detalicznych, a oprócz tego mogą być wprowadzone różnego rodzaju promocje - na przykład weekendowa sprzedaż paliw po niższych cenach.

Tagi: ceny paliw, benzyna, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz