Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ceny paliw powinny być stabilne

0
Podziel się

Podczas długiego weekendu na części stacji będzie można zatankować taniej.

Ceny paliw powinny być stabilne
(Reporter)
bDBmCYDF

Podczas długiego weekendu na części stacji będzie można zatankować taniej, ponieważ na części z nich obowiązują promocje. Natomiast nic nie wskazuje na to, by w najbliższych dniach ceny paliw wyraźnie zmieniły się na wszystkich stacjach.

Pierwsze dni czerwca mijają na rynku paliw wyjątkowo spokojnie - wynika z danych Refleksu. Łódzka firma nie notuje zmian zarówno na rynku detalicznym jak i hurtowym.

Analitycy Refleksu zwracają uwagę, że chociaż ceny ropy w ostatnich tygodniach gwałtownie spadły to o optymizm wciąż było trudno. Spadki na rynku ropy niwelował ostatnio słaby złoty. Według nich być może w najbliższym czasie sytuacja się poprawi, ponieważ złoty odrabia straty, co może się przełożyć na obniżki na rynku hurtowym i zwiększy szanse na tańsze tankowanie.

bDBmCYDH

To czy tak się stanie będzie jednak zależało od tego, jak trwałe będzie umocnienie polskiej waluty wobec dolara. Tymczasem ważne jest to, że im bliżej wakacji tym ryzyko wzrostu cen powyżej 6 złotych za litr maleje - podkreślają analitycy Refleksu.

Czytaj więcej w Money.pl
Maleje popyt na paliwa. Ropa idzie... Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają z powodu kryzysu zadłużenia w Europie, który wpływa na zmniejszenie popytu na paliwa.
Ostrzega, że ceny ropy wzrosną dwukrotnie _ -Jesteśmy elementem bezpieczeństwa energetycznego na świecie, które Zachód niszczy poprzez sankcje _ - mówi ambasador Iranu w Polsce.
Ropa tanieje. Przez obawy o sytuację w Europie Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na czerwiec na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku tanieje o 81 centów do 91,75 USD.
bDBmCYEi
wiadomości
KOMENTARZE
(0)