Notowania

ceny paliw
07.09.2012 13:15

Ceny paliw. To koniec tańszego tankowania

Odnotowane w mijającym tygodniu kilkugroszowe obniżki cen paliw na stacjach to już przeszłość.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Odnotowane w mijającym tygodniu kilkugroszowe obniżki cen paliw na stacjach to już przeszłość. Kierowców znów czeka droższe tankowanie - prognozują analitycy rynku paliw. Według ich wyliczeń ceny szybko wrócą do poziomu sprzed dwóch tygodni.

Jak poinformowali analitycy BM Reflex, wprowadzone przed tygodniem obniżki cen paliw, zwłaszcza na stacjach Orlenu, utrzymały się do połowy mijającego tygodnia. Obecnie za litr benzyny 95 trzeba zapłacić średnio 5,84 zł, za taką samą ilość benzyny 98 - 5,98 zł, a oleju napędowego - 5,75 zł.

Litr autogazu kosztuje natomiast średnio 2,71 zł. _ W przypadku Eurosuper 95 i diesla jest to o 2 gr/l więcej niż przed tygodniem. Ceny benzyny bezołowiowej 98 są wyższe średnio o 1 gr/l, jedynie ceny autogazu pozostały na niezmienionym poziomie _ - wyliczyli analitycy biura Reflex.

Według szacunków ekspertów e-petrol.pl, w nadchodzącym tygodniu benzyna 95 powinna kosztować 5,80-5,93 zł/l, olej napędowy między 5,72 a 5,85 zł/l. Cena autogazu powinna się natomiast mieścić w przedziale 2,71-2,80 zł/l.

E-petrol.pl wyliczył, że cena diesla w hurcie wynosi średnio 4634 zł/m sześc., co jest wynikiem wyższym o niemal trzydzieści złotych od poziomu z końca zeszłego tygodnia. Średnia cena hurtowa benzyny to 4760 zł za metr sześc., czyli o 102 zł więcej od średniej z końca poprzedniego tygodnia.

Czytaj więcej w Money.pl
Tak będą wyglądać ceny paliw na stacjach Ostatecznie o korekcie cen detalicznych zdecydują właściciele stacji paliw. W przypadku benzyny może to być wzrost o 5-6 gr na litrze w zależności od gatunku.
Ropa będzie tańsza. Co o tym zadecyduje? Ceny oleju napędowego od dziś będą niższe o kilkanaście złotych. To dobra wiadomość dla kierowców.
Największe koncerny podnoszą ceny paliw Grupa Lotos podwyższyła ceny hurtowe paliw. Na podwyżki zdecydował się także PKN Orlen.
Tagi: ceny paliw, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz