Notowania

ceny benzyny
18.01.2014 11:23

Ceny paliw w górę. PKN Orlen podał nowe stawki

W tym roku to czwarta podwyżka ceny oleju grzewczego w płockim koncernie. W tym czasie paliwo to taniało tam osiem razy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(orlen.pl)

PKN Orlen podnosi hurtowe ceny benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 o 11 zł, benzyny bezołowiowej Super Plus 98 o 16 zł, oleju napędowego o 17 zł na tysiąc litrów oraz oleju grzewczego Ekoterm Plus - poinformował płocki koncern.

Ostatecznie o korekcie cen detalicznych zdecydują właściciele stacji paliw w przypadku benzyny może to być wzrost o 1-2 gr na litrze, a w przypadku oleju napędowego o 2 gr na litrze.

Od dziś hurtowe ceny paliw w PKN Orlen wynoszą: benzyna bezołowiowa Eurosuper 95 - 4 tys. 073 zł za tysiąc litrów; benzyna bezołowiowa Super Plus 98 - 4 tys. 153 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Ekodiesel - 4 tys. 141 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Arktyczny 2 - 4 tys. 321 zł za tysiąc litrów.

W tym roku to szósta podwyżka cen benzyny i piąta podwyżka cen oleju napędowego w płockim koncernie. W tym czasie benzyna i olej napędowy taniały tam siedem razy.

Jak podał PKN Orlen, hurtowa cena paliwa odnawialnego BIO 100 rośnie o 17 zł i wynosi 4 tys. 091 zł za tysiąc litrów.

PKN Orlen podnosi również hurtową cenę oleju grzewczego Ekoterm Plus o 20 zł na tysiąc litrów - poinformował płocki koncern. Decyzja PKN Orlen oznacza, że cena Ekotermu Plus wynosi obecnie 2 tys. 962 zł za tysiąc litrów. W tym roku to czwarta podwyżka ceny oleju grzewczego w płockim koncernie. W tym czasie paliwo to taniało tam osiem razy.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: ceny benzyny, cena benzyny, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz