Notowania

ceny paliw
17.02.2013 19:15

Ceny paliw w Polsce. Sprawdź prognozy analityków

Zobacz najnowsze prognozy analityków i sprawdź, które paliwo nie powinno podrożeć.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

W nadchodzącym tygodniu ceny benzyny i oleju napędowego na stacjach benzynowych będą rosły - stwierdzili eksperci BM Reflex i portalu e-petrol.pl. Dodali, że jedynym paliwem, którego cena nie powinna wzrosnąć będzie autogaz.

Jak wskazali eksperci z BM Reflex, w ubiegłym tygodniu średnio za litr benzynę 95 i 98 płaciliśmy 8 gr. na litrze więcej niż przed tygodniem, czyli odpowiednio 5,54 zł i 5,76 zł. - _ Za litr diesla płacimy średnio 5,56 zł, czyli o 6 gr na litrze więcej niż tydzień temu _ - wskazali.

Dodali, że mimo podwyżek ceny utrzymują się na poziomach niższych niż przed rokiem, benzyna jest tańsza o 8 gr, a olej napędowy aż o 20 gr na litrze. - _ Krótkoterminowa prognoza cen nie jest niestety optymistyczna. Zarówno ceny benzyny jak i oleju napędowego mogą w przyszłym tygodniu dalej rosnąć, a skala podwyżek może sięgać pięciu lub więcej groszy na litrze _ - ocenili.

Zobacz, jak w tym roku zachowują się ceny paliw Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Dodali, że jedynym paliwem, które nie powinno drożeć będzie LPG. - _ Litr tego paliwa kosztuje średnio 2,70 zł, czyli o 1 gr za litr mniej niż tydzień temu i o 15 gr na litrze mniej niż przed rokiem. I w przeciwieństwie do benzyny i diesla w najbliższym czasie nie powinien drożeć _ - podkreślili eksperci z BM Reflex.

Podwyżki cen wróżą też eksperci portalu e-petrol.pl. Ich zdaniem w przyszłym tygodniu za litr popularnej 95 zapłacimy 5,49-5,58 zł. - _ Dla szlachetniejszej odmiany benzyny wyniki powinny plasować się w widełkach 5,71-5,83 zł za litr. Diesel powinien podrożeć do 5,50-5,61 zł za litr _ - wskazali. Dodali, że za litr autogazu będziemy płacić 2,63 - 2,70 zł za litr.

Eksperci e-petrol.pl stwierdzili, że wzrost cen na stacjach benzynowych to skutek _ światowych zmian ceny ropy, która obecnie lokuje się w rejonie 117-119 dol. za baryłkę _. - _ Polski rynek z tej globalnej sytuacji nie jest wyłączony, a zatem podwyżki na stacjach wydają się zupełnie naturalne _ - podkreślili.

Czytaj więcej w Money.pl
Frank będzie tańszy nawet o 30 groszy. Sprawdź kiedy Dzisiejsze dane o inflacji mogą skłonić Radę Polityki Pieniężnej do obniżki stóp procentowych.
Spółki z WIG20 zaczynają publikować wyniki. Analitycy ostrzegają przed najgorszym Zobacz, na co trzeba się przygotować.
RPP obniżyła stopy procentowe. Zobacz, o ile potanieją kredyty To już czwarta z rzędu taka decyzja podjęta przez Radę, na której czele, stoi Marek Belka.
Tagi: ceny paliw, benzyna, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz