Notowania

ceny paliw
03.12.2011 07:01

Ceny paliw. Znów złe wiadomości dla kierowców

Analitycy prognozują dalsze wzrosty cen paliw na stacjach benzynowych. Jak duże?

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

*Dalsze wzrosty cen paliw na stacjach benzynowych, ale już nie tak gwałtowne jak ostatnio prognozują na przyszły tydzień analitycy. *

Portal e-petrol.pl przewiduje, że benzyna 95 będzie kosztować w przedziale 5,37 - 5,49 zł za litr, benzyna 98 5,61 - 5,74 zł za litr, a olej napędowy między 5,49 i 5,61 zł. Nie przewiduje natomiast natomiast zmiany ceny autogazu, który od kilku tygodni kosztuje średnio 2,84 zł za litr. W utrzymaniu tej ceny pomoże zapewne niedawno ogłoszona informacja o braku zmian podatkowych dla autogazu w roku przyszłym - wskazuje portal.

Według biura Reflex za litr benzyny 95 trzeba będzie zapłacić od 5,32 do 5,50 zł, za litr oleju napędowego - od 5,45 do 5,65 zł, a za litr autogazu - od 2,71 do 2,96 zł.

Według e-petrol.pl zachowanie notowań cen ropy w końcówce roku wiązać się będzie z przyszłotygodniowym szczytem przywódców Unii Europejskiej, który jest jedną z ostatnich szans na uniknięcie finansowej katastrofy. _ Jeśli politycy rozczarują, to możemy spodziewać się korekty i spadku cen _ - ocenia portal.

Biuro Reflex wskazuje, że w związku z minimalnymi obniżkami cen hurtowych i umocnieniem się złotego do dolara po interwencji największych banków centralnych skłonność do podwyżek w detalu powinna być ograniczona. _ Jednocześnie prognozowane obniżki cen w hurcie są na tyle niskie, że nie przełożą się także na obniżki cen na stacjach _ - dodaje biuro.

_ W przyszłym tygodniu rynek będzie pozostawał bardzo nerwowy, po pierwsze ze względu na dalsze rozstrzygnięcia dotyczące strefy euro - kolejny szczyt przywódców krajów EU, po drugie ze względu na wzrost napięcia geopolitycznego na Bliskim Wschodzie, a to od tego będzie uzależniony kierunek zmian cen w krajowych rafineriach - _ podkreśla Reflex.

Czytaj więcej o cenach paliw
[ ( http://static1.money.pl/i/h/165/t160677.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ceny;paliw;nie;ma;szans;na;obnizki;na;stacjach,202,0,976074.html) Inne paliwa mocno drożeją, a tu ceny stanęły Eksperci rynku paliwowego przewidują, że w przyszłym tygodniu ceny paliw na stacjach nadal będą bardzo wysokie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/84/t137044.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ceny;paliw;ile;zaplacimy;na;koniec;roku,21,0,942869.html) Diesel - 5,70 złotych za litr. Benzyna po... Kierowcy nie mają szans na tańsze tankowanie. Ci, którzy do baków leją olej napędowy po Nowym Roku za litr zapłacą nawet 5,70 zł.
Tagi: ceny paliw, benzyna, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz