Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ceny paliw. Znów złe wiadomości dla kierowców

0
Podziel się:

Analitycy prognozują dalsze wzrosty cen paliw na stacjach benzynowych. Jak duże?

Ceny paliw. Znów złe wiadomości dla kierowców
(Reporter)

Dalsze wzrosty cen paliw na stacjach benzynowych, ale już nie tak gwałtowne jak ostatnio prognozują na przyszły tydzień analitycy.

Portal e-petrol.pl przewiduje, że benzyna 95 będzie kosztować w przedziale 5,37 - 5,49 zł za litr, benzyna 98 5,61 - 5,74 zł za litr, a olej napędowy między 5,49 i 5,61 zł. Nie przewiduje natomiast natomiast zmiany ceny autogazu, który od kilku tygodni kosztuje średnio 2,84 zł za litr. W utrzymaniu tej ceny pomoże zapewne niedawno ogłoszona informacja o braku zmian podatkowych dla autogazu w roku przyszłym - wskazuje portal.

Według biura Reflex za litr benzyny 95 trzeba będzie zapłacić od 5,32 do 5,50 zł, za litr oleju napędowego - od 5,45 do 5,65 zł, a za litr autogazu - od 2,71 do 2,96 zł.

Według e-petrol.pl zachowanie notowań cen ropy w końcówce roku wiązać się będzie z przyszłotygodniowym szczytem przywódców Unii Europejskiej, który jest jedną z ostatnich szans na uniknięcie finansowej katastrofy. _ Jeśli politycy rozczarują, to możemy spodziewać się korekty i spadku cen _ - ocenia portal.

Biuro Reflex wskazuje, że w związku z minimalnymi obniżkami cen hurtowych i umocnieniem się złotego do dolara po interwencji największych banków centralnych skłonność do podwyżek w detalu powinna być ograniczona. _ Jednocześnie prognozowane obniżki cen w hurcie są na tyle niskie, że nie przełożą się także na obniżki cen na stacjach _ - dodaje biuro.

_ W przyszłym tygodniu rynek będzie pozostawał bardzo nerwowy, po pierwsze ze względu na dalsze rozstrzygnięcia dotyczące strefy euro - kolejny szczyt przywódców krajów EU, po drugie ze względu na wzrost napięcia geopolitycznego na Bliskim Wschodzie, a to od tego będzie uzależniony kierunek zmian cen w krajowych rafineriach - _ podkreśla Reflex.

Czytaj więcej o cenach paliw
[ ( http://static1.money.pl/i/h/165/t160677.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ceny;paliw;nie;ma;szans;na;obnizki;na;stacjach,202,0,976074.html) Inne paliwa mocno drożeją, a tu ceny stanęły Eksperci rynku paliwowego przewidują, że w przyszłym tygodniu ceny paliw na stacjach nadal będą bardzo wysokie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/84/t137044.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ceny;paliw;ile;zaplacimy;na;koniec;roku,21,0,942869.html) Diesel - 5,70 złotych za litr. Benzyna po... Kierowcy nie mają szans na tańsze tankowanie. Ci, którzy do baków leją olej napędowy po Nowym Roku za litr zapłacą nawet 5,70 zł.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)